Nullkulu

Nullkulu

mis päeval on emadepäev?

Emadepäev on aeg, mil tähistatakse emaduse väärtustamist. See on päev, mil kõik lapsed ja abikaasad tänavad oma emasid, sest nad on teinud nii palju enda ja nende heaks. Emadepäev on emadele tõeliselt eriline päev.

Mis päeval on emadepäev?

Emadepäev on päev, mis langeb igal aastal teise pühapäevaga mai kuu esimesel poolel. Sel päeval üle kogu maailma tähistatakse ja tunnustatakse emade jõupingutusi, hoolt ja armastust. Kuigi emadepäev toimub igal aastal teisel pühapäeval mais, on selle tähistamise viisid erinevad erinevates riikides.

Emadepäeva ajalugu

Emadepäeva ajaloo juured ulatuvad tagasi Lähis-Ida kultuuri. See päev on oma nime saanud ammustest aegadest, kui emasid austati erilisel viisil. Vanadel aegadel peeti emadepäeva kui aega austada kuninglikke emasid ja jumalannasid. Kuid ajaloo jooksul on emadepäevast saanud tavapärane päev, mil tunnustatakse kõigi emade rolli ja vastutust.

Emadepäeva tähistamine Eestis

Emadepäeva tähistatakse Eestis igal aastal teisel pühapäeval mais. Tavaliselt teevad lapsed oma emadele kingitusi, auhindu ja kaarte, et näidata, kui palju neist hoolitakse. Restoranid, kohvikud, hotellid jne pakuvad eripakette, et emad saaksid tunda end erilisena. Emadepäev on ka päev, mil lokaliseeritud kauplused pakuvad emadele eripakkumisi.

Kuidas tähistada emadepäeva?

Kui soovite oma emale, tädile, vanaemale või kellelegi teisele, kes mängib teie elus olulist rolli, tõesti meeldejäävat emadepäeva, on siin mõned näpunäited:

Külasta teda: Kui olete piisavalt lähedal, minge kohtuma oma emaga! Ole tema jaoks olemas ja anna talle tähelepanu, mida ta väärib.

Kingi lilled: Lilled on emadepäeva absoluutne klassika. Hommikul, lõunal või õhtul, ükskõik millal, kui lapse ema saab lille, on ta kindlasti väga õnnelik.

Tee kingitus: Kui saate endale lubada, võite oma emale üllatuse teha, ostes talle sobiva kingituse.

Kingituste asemel võite ka olla isetegija ja valmistada ise midagi: emad annavad alati hindamatu suhtumist isetegijatele.

Või lihtsalt helistage talle ja kõnelege temaga pikalt: See võib olla väike asi, kuid teie emme jaoks tähendab see palju. Annate märku sellest, et mõtlete teda ning olete talle kaugusest hoolimata igakülgselt lähedased.

Kokkuvõte

Emadepäev on päev, mil tähistame ema rolli meie elus. See on aeg kõigi laste jaoks tänada oma emasid kõige hea eest, mida nad nende heaks teevad. Kuigi emadepäeva tähistavad riigid mõlgutavad erinevaid mõtteid, on selle eesmärk täiega sama. Lapsed rõõmustavad ema eripäritolusid igal aastal May teise pühapäeval ning ajendavad aina uut albumenti armastusest ja emalikust hingepuhtusest.