Nullkulu

Nullkulu

mis on tai massaaz?

Mis on Tai massaaž: Tervendav ja tugevdamine keha ja vaimu jaoks

Tai massaaž on terapeutiline massaaž, mida sageli nimetatakse ka “jooga massaažiks” või “võitlusmassaažiks”. Massaaži praktiseeritakse Põhja-Tais alates 19. sajandist ning see on kohaliku traditsioonilise meditsiini oluline osa.

Tai massaaž on terapeutiline ravi, mis lisaks lõõgastumisele ja stressi vähendamisele tugevdab ka organismi tervikuna. Massaaži spetsiifilised tehnikad mõjutavad lihaseid, akupunktuuripunkte ja energiakanaleid. Tai massaaži kasutatakse liigesevalude, lihasspasmide, liigesprobleemide, tselluliidi, kurnatuse ja stressi korral. Kuid Tai massaaž pakub ka palju tervendavat jõudu keha ja meele tugevdamiseks.

Tai massaaži põhimõtted ja tehnikad

Tai massaaži praktiseeritakse tavaliselt põrandal padi peal või spetsiaalsel massaažilaua peal. Massaaži tehakse läbi riide või õliga, sõltuvalt inimese eelistusest. Massaaž hõlmab venitamist, surumist, peksmist ja punktmassaaži. Massaaži kestus on umbes kaks tundi.

Tai massaaži terapeutiline toime põhineb viiel põhimõttel:

Energiakanalite aktiveerimine – Tai massaaži käigus mõjutatakse energiakanaleid (nimetatakse sen-niteks), mis asuvad naha all ja mille kaudu vedelikud, energiad ja veri liiguvad kehas. Massaaži ajal tugevdatakse ja avatakse neid kanaleid, et veri ja energia saaksid liikuda paremini ja organid ja koed saaksid rohkelt hapnikku ja toitaineid.

Venitamine ja liikuvuse suurendamine – Tai massaaži tehnika hõlmab venitamist ja liikuvuse suurendamist, mis on kasulik lihastele ja sidemetele. Venitamine aitab parandada liikuvust ja vähendada lihaste ja liigeste valusid.

Lõdvestumine ja stressi vähendamine – Tai massaaž on suurepärane viis lõõgastumiseks ja stressi leevendamiseks. Massaaži ajal tekib meeldiv ja mugav tunne, mis aitab stressist vabaneda.

Surumise ja intensiivse massaaži eeliste kasutamine – Tai massaaži käigus kasutatakse ka tugevat survet ja intensiivset massaaži, et parandada vereringet ja vähendada pingeid kehas. Tugev surve võib olla kasulik ka peavalude ja krooniliste valude puhul.

Patsiendi keha positsiooni kasutamine – Tai massaaži tehnikad ja asendid mõjutavad keha ka sellistesse kohtadesse, kuhu klassikaline massaaž ei ulatu. Patsienditüübine positsiooni kasutamine, sealhulgas selili, külili ja kõhuli, aitab lihaseid ja sidemeid nende tavapärase liikumise ulatuses venitada.

Tai massaaži tegemisel võetakse arvesse kõiki neid põhitehnikaid. Massaaži tegemisel kasutatakse ka spetsiifilisi sügavmassaaži punkte ja tehnikaid, kus mõjutatakse punkti erinevat osa kehast korraga. Kliendi keha asenditel on suur roll Tai massaaži ajal ning neid muudetakse massaaži eri etappides sõltuvalt massaaži tehnikast.

Tai massaaž ja tema tervendav potentsiaal

Tai massaaž võib olla suurepärane viis lihaspingete ja emotsionaalse pinge leevendamiseks. Massaaži arvatakse olevat seotud keha ja vaimu tasakaalu saavutamisega. Energiakanalite (sen-) aktiveerimine Tai massaažis võib olla kasulik mitmesuguste terviseprobleemide korral. Tai massaaž aitab võidelda tselluliidi vastu, parandada vereringet, vähendada stressi ja halba tuju ning parandada immuunsust.

Tai massaaži kasutatakse ka inimeste valuliku spasmivööndi raviks, näiteks lihasevalu korral, mis tuleneb ebaregulaarsest liikumisest. Tai massaaž võib parandada ka liigeste ja selgroolülide liikumist, mis aitab nende pingelangust leevendada.

Kokkuvõtteks

Tai massaaž on tervendav ravi, mis toimib keha erinevates piirkondades ja positsioonides. Massaaži ajal kasutatakse spetsiifilisi energiatõkke tehnikaid, mis aitavad vereringet parandada, jõudu suurendada ja valu leevendada. Tai massaaž ei suuda asendada kaasaegse meditsiinilise ravi eeliseid, kuid see võib olla kasulik ja täiendav abivahend. Seetõttu on Tai massaaž levinud ja populaarne kogu maailmas, ning paljud inimesed on selleks usaldusväärseks viisiks lõõgastumiseks ja vaevuste leevendamiseks.