Nullkulu

Nullkulu

mis on sellel pildil valesti?

Mis On Sellel Pildil Valesti?

Kui tegemist on piltidega, siis võib tunduda, et kõik, mida vajate, on ilusad värvid ja seadistus. Siiski on mõningaid ühiseid vigu, mis võivad teie pilti kahjustada ja selle kogemuse rikkuda. Selles artiklis käsitleme neid vigu ja kuidas neid vältida.

Vale fookus
Fookus on üks olulisemaid aspekte pildistamisel. Kui teie kaamera on valest objektist fookuses või fookus on liiga pehme, siis võib see tunduda amatöörlikuna. Seetõttu on oluline, et keskenduksite oma kaamera õigesti ja kasutaksite õiget ava. Kui teil on selline äpardus juhtunud, siis saate seda vea korvata, kärpides osa pildist, mis on hägune või ebamääraselt fokusseeritud. Samuti saate seda parandada kasutades tarkvaralisi vahendeid, mis võivad tõsta kontrasti ja teravust.

Halb kompositsioon
Pildi kompositsioon peaks olema nii, et vaataja pilk liiguks läbi pildi, otsides huvitavaid osi, mida uurida. Halb kompositsioon võib tähendada, et asjad on liiga keskel, liiga kaugel või liiga lähedal. Üldiselt tähendab halb kompositsioon, et kõik elemendid on liiga sirged, tavalised või rutiinsed. Selle vältimiseks peaksite proovima kasutada reeglit kolmandikuks: jagage oma pilt kaheks või kolmeks kahekordseks ja asetage oma peamine objekt ühte kolmandasse. Samuti tuleks proovida vahetada pihustamist, nagu horisontaalne, vertikaalne ja diagonaalne, et pakkuda rohkem silma.

Halb valgustus
Valgus on pildistamisel väga oluline. Halb valgustus võib tähendada, et teie pilt on liiga tumedaks muutunud või heledaks muutunud, et seda saaks piltele mugavalt vaadata. Kui valgustus on liiga heledaks muutunud, siis võite proovida seda vähendada, lülitage sisse või välja välised valgusallikad või muuta kaamera seaded. Vastupidi, kui valgustus on liiga tume, siis saate proovida oma kaamera särituse või ava seadeid suurendada. Kui teil on vaja lisavalgustust, võib kasutada lampi või välklampi ja suunata need seadistatud alale.

Vale valitud taust
Tausta valimine on väga oluline. Halb taust võib tähendada, et teie pilt on liiga hõivatud või liiga tühi. Sel põhjusel on oluline vaadata tausta, kui soovite pilti teha. Kui taust on liiga hõivatud, võite proovida pildistada mujal või võtta pilt lähemalt, et hõivatud taust muutuks mõttetuks. Teisalt, kui taust on liiga tühi, võite proovida leida huvitavamaid üksikasju või valida värvid, mis sobivad teie peamiste objektidega.

Kokkuvõte
Kui soovite häid fotosid teha, on oluline mõelda sellele, mida teete enne ja pärast pildistamist. Nii nagu kaamera, objektiiv ja päästikukang, on ka muud faktorid nagu valgus, fookus ja kompositsioon. Kui keskendute nendele elementidele ja proovite neid täiustada, võite olla kindel, et teie foto kvaliteet paraneb märkimisväärselt.

Soovitan teha rohkelt pilte, uurida proovida ja katsetada. Võib-olla satute vigadega, kuid see ongi natuke loomulik. Oluline on õppida vigadest ja täiustada oma fotograafiaoskusi. Loodan, et se egakommentaar oli teile asjakohane ja aidanud teil parandada oma piltide kvaliteeti.