Nullkulu

Nullkulu

mis aitab pohmaka vastu?

Mis aitab pohmaka vastu

Pohmaka vastu võitlemine on olnud pikka aega ajalooline teema kõigil, kes on nautinud pidu ja võib-olla tarbinud alkoholi liiga palju. Kuidas saaksime end aidata, kui me oleme hommikul ärganud peavaluga, oksendamistundega, janu, kehva söögiisu ja vivinaga silmadega? Selles artiklis räägime sellest, kuidas vältida pohmaka teket, kuidas sellega efektiivselt tegeleda ja millised on mõned head viisid keha taastumiseks pärast pikka ööd.

Mis on pohmaka põhjus?

Enne kui jõuame teemani, kuidas pohmakat vältida, peame teadma, mis on pohmaka põhjus ja millised on selle sümptomid. Pohmakat põhjustavad peamiselt alkoholi lagunemisproduktid, mida nimetatakse atsetaldehüüdiks. Atsetaldehüüd on keemiline ühend, mis moodustub siis, kui keha töötleb alkoholi. Atsetaldehüüd põhjustab peavalu, oksendamist, iiveldust, janu, kehva söögiisu ja uimasust.

Kuidas vältida pohmakat?

Üks parimaid viise pohmaka vältimiseks on kaine mõistuse kasutamine. Enne alkoholi joomist veenduge, et teil on piisavalt toitu. Rasvane toit aitab aeglustada alkoholi imendumist verre ja vähendab pohmaka riski. Alkoholi joomisel jooge vett, et vältida dehüdratsiooni. Samuti on soovitatav vähendada joomise hulka ja vältida kangemaid jooke. Kui jood ikkagi üle, siis püüdke juua kaks korda rohkem vett.

Millised on efektiivsed meetodid pohmaka vastu võitlemiseks?

Esimene samm on dehüdratsiooni vastu võitlemine. Joo kindlasti palju vett, et taastada keha vedelikku. Vältige kofeiini keskendunud jooke nagu kohvi, kuna need võivad tekitada veelgi dehüdratsiooni. Süüa tuleks kerget ja toitvat toitu, mis on rikkalik vitamiinide ja mineraalide poolest. Teine samm on liikuda vabas õhus või teha kerge trenn. Kehaline aktiivsus suurendab vereringet ja aitab kehal eemaldada alkoholi mürgiseid ühendeid. Kolmas samm on magamine. Puhake kindlasti piisavalt, et keha saaks taastuda. Viimane samm on kasutada looduslikke või taimseid ravimeid nagu kiivi, ingver ja greip.

Mida ja millal süüa?

Kui teil on pohmaka sümptomid, võib tunduda, et söömise mõte on kohutav. Kuid toit võib tegelikult aidata keha taastumise protsessis. Soovitatavad toidud on näiteks banaanid, avokaadod, piimatooted, tumerohelised viljad ja köögiviljad, kreeka jogurt ja mõned valkuderikkad toidud. Rasvased toidud võivad tõsta keha suhkrutaset ja vähendada pohmaka sümptomeid. Parim aeg söömiseks on kohe pärast joomist või järgmisel hommikul.

Kas on olemas imeravimeid?

Kahjuks ei ole olemas imeravimeid või ravimeid, mis võiks pohmakat täielikult leevendada. Neil võib olla mõningane toime sümptomite esinemisel, kuid nende kasutamine peaks olema väga ettevaatlik. Kui teil on mõni krooniline terviseprobleem, siis rääkige kindlasti oma arstiga, enne kui alustate ravi mõne ravimiga.

Kokkuvõte

Pohmakas on tõsine probleem, kuid selle vastu on võimalik võidelda. Ennetamine on parim viis, kuidas end kaitsta. Kui te siiski leiate ennast olukorrast, kus teil on pohmaka sümptomid, siis tuleb püüda anda endale pisut armuaega. Võtke aega raviks, jooge palju vett, sööge kerget ja toitvat toitu, liikuge õues ja magage piisavalt. Ja mis kõige tähtsam, leidke endale mõni ravimtaim, mis sobib teile ja aitab teid taastuda.

Perplexity: 36.21; Burstiness: 1.99.

Autorikaitse 2022 – Tekstidel pole lubatud kopeerida, taaskasutada ega olema võltsitud. Vastasel juhul võib see kaasa tuua õiguslikke tagajärgi.