Nullkulu

Nullkulu

mis on e resident?

Mis on e-resident?

E-residentuur on Eesti Vabariigi poolt välja töötatud elektrooniline identiteet, mis võimaldab maailma kodanikel saada ligipääsu Eesti digitaalsetele teenustele. E-residentsusprogramm käivitati ametlikult aastal 2014 ning see on viimase kuue aasta jooksul muutunud üha populaarsemaks. Paljud inimesed on hakanud mõistma, kui kasulik see võib olla nii ettevõtjatele kui ka eraisikutele. E-residentsus on ainulaadne lahendus, mis võimaldab inimestel üle maailma pääseda ligi Eesti digitaalsete teenuste kaudu, hoolimata sellest, kus nad praegu asuvad. Artiklis saate teada, mis on e-residentuur, kuidas see toimib ning millised on selle programmi eelised.

E-residentuuri alused

E-residentsusprogrammi alustalaks on Eesti ID-kaart. ID-kaardi kiip sisaldab kasutaja isikuandmeid ja autentimisandmeid, mis võimaldavad ligipääsu digitaalsetele teenustele. Eesti ID-kaart on võimeline kontrollima kasutaja identiteeti ja andmeid, tagades seeläbi turvalise andmevahetuse ning elektroonilise allkirja andmise võimaluse.

E-residentuuri programm on avatud kõigile välismaalastele, kes on huvitatud Eesti digitaalsetest teenustest. See võimaldab neile luua e-residendi digitaalse identiteedi, mis annab ligipääsu Eesti digitaalsetele teenustele.

E-residentuuri eelised

E-residentuur võimaldab inimestel üle maailma pääseda ligi Eesti digitaalsetele teenustele, hoolimata nende asukohast. See on suurepärane võimalus nii ettevõtjatele kui ka eraisikutele, kes soovivad kasutada Eesti digitaalteenuseid, näiteks ettevõtte registreerimist, pangandust, e-tolliteenuseid ja e-teenuseid.

E-residentuur annab võimaluse äriühingu asutamiseks Eestis ja Eesti äride käivitamiseks ilma füüsilise kohalolekuta. E-residentsusprogramm võimaldab esitada ettevõtte registreerimise taotlusi, avada pangakontosid, esitada maksut deklaratsioone ja digitaalselt allkirjastada dokumente. Kõik need toimingud on võimalikud ilma, et e-resident peaks olema kohapeal Eestis.

E-residentuur annab võimaluse maksusoodustusteks ning võimaluse hallata oma ettevõtet tõhusalt veebis. Eesti ärikeskkond on lihtne ja kaasaegne ning võimaldab igal ettevõtjal, olenemata nende päritolust, luua ja juhtida oma ettevõtet ilma kodumaal viibimata.

Lisaks on Eesti ettevõtluskliima äärmiselt soodne, sest see on seadusjärgselt integreeritud ELi ja eurotsooniga ning siin kehtib madal maksukoormus. Eesti on ka majanduslikult stabiilne riik ning on ülemaailmses IT-innovatsioonis edukas.

Kokkuvõte

E-residentuur on suurepärane võimalus inimestele, kes soovivad kasutada Eesti digitaalteenuseid. See annab võimaluse teha äri Eestis praktikas sama hõlpsalt, kui selle teeksite ise kohapeal. E-residentsus on tasakaalustatud lahendus, mis pakub kasu mõlemale osapoolele. See võimaldab inimestel üle maailma pääseda ligi Eesti digitaalteenustele ja saavutada sellest kasu, ilma et peate seal füüsiliselt kohal olema. E-residentuuri kasutamine on lihtne ja mugav ning selle tegevus on reguleeritud seaduslikult, tagades seeläbi turvalise elektroonilise keskkonna.