Nullkulu

Nullkulu

mis on droon?

Mis on droon?

Droonid on tehnikavidinad, mis on muutnud meie maailma täielikult. Algselt kasutati droone peamiselt sõjalistes operatsioonides, kuid tänapäeval on paljudel inimestel oma isiklikud droonid, mis võimaldavad neil läbi drooni kaamera vaadata maailma ükskõik millisest kohast, kuhu see droon lennutada. See on teinud võimalikuks uued ja põnevad visuaalid, mida meile varem ei ole näidatud.

Droonide kasutamine on muutumas järjest populaarsemaks ja seda ka mitte ainult lihtsalt selle võimaluste tõttu, mida need pakuvad, vaid ka selle mudeli edusammude tõttu. Seda teized, kuidas droonid on muutunud palju vastupidavamaks ning võimustavamaks, nii et tavalised inimesed saavad seda kasutada kodus, oma ametialases elus, avastamaks planeeti või lihtsalt lõbuks.

Droonid – sõjalise pärandi ülekandmiseks kodu juurde

Droonid said alguse sõjaväest ja nende põhieesmärk peamiselt luure või siis sihtmärkide leidmiseks ning hävitamiseks. Sellest hetkest alates on nad aga läbinud tõeline evolutsioonimudeliste muutuse, nii et tänapäeval võib droone kasutada mitmesugustel eesmärkidel. Näiteks leiab droonide kasutust põllumajanduses, fotograafia ja videotehnoloogia valdkondades, merenduses ja isegi energeetikatehnoloogias.

Peale selle on droonide kasutamine muutumas järjest populaarsemaks ka filmitegemisel, kuna nad võimaldavad luua uusi rakursse ja jõuda kohtadesse, mis varem olid peaaegu võimatud rääkimata sellest, et need aitavad säästa aega ja raha.

Erinevat tüüpi droonid

Droonid jagunevad tavaliselt kahte kategooriasse, mis hõlmavad vastavalt “kaamera droone” ning “mitte-kaamera droone”. Esimene tüüp – kaamera droonid – on ideaalsed nende jaoks, kes soovivad drooni kaudu vaadata maailma. Selles kategooriasse kuuluvad DJI Mavic Pro, Phantom 4 ja paljud teised, mis erinevad omavahel näiteks lennuajast, kaamerate kvaliteedist ning hindadest.

Teine tüüp – “mitte-kaamera” droonid – ei ole varasemast tingimata koormatud kaameratega ning on mõeldud peamiselt mängimiseks, huvitavateks kogemusteks ja võistlusteks. Selles kategooriasse kuuluvad näiteks DJI Phantomi tüüpi mudelid ning isegi n.ö droonivõidusõidud.

Droonide eelised ja puudused

Kuigi droonid on väga head, nähtamatud jäävad sellegipoolest ka nende nõrgad küljed, mida tuleks meeles pidada. Üheks drooniga kaasneva probleemiks on võimalikult lennuajade piir. Kui sul on droon, mille lennuajaks on näiteks ainult 20 minutit, siis see tähendab, et selleks ajaks pead sa jälle tagasi tulema. Lisaks sellele tuleb lennupiirkondades arvestada mõningate reeglitega, kuna lubades võib droon olla ohtlik lendamaks ka tavaliste kaubalennukitega samal kõrgusel.

Teine oluline detail, mis tuleb meeles pidada, on selleregulaarse hoolduse, mida droonid nõuavad. See tähendab, et drooni korralik hooldus ning värvipaleti emme hoiab lennu ajal seda palju paremas töö täiimlikkuses ning võimaldab lennu ajarasin säästa. Loobutavate droonidega kaasnevad kohustused on sarnased ka auto omadega – kui seda korralikult hooldada, on “struktuur” pikem ja võimaldab omanikul seda kasutada pikemat aega.

Kokkuvõte

Kokkuvõtlikult võib öelda, et droonid on muutnud maailma ja neist on nii palju võitjad kasutajateks kui ka kaotajaid kasutajateks. On ilmselge, kui palju meie maailm on muutunud tänu sellele väiksele vidinale ja seda, et inimestel on nüüd võimalik ehitada omaenda drooni omaenda vajaduste abil viitab sellele, et meid ootavad tulevikus paljud uued seiklused ja positiivsed arengud.

Allikad:
https://thebestdrones.org/
https://geekwrapped.com/
https://www.dronethusiast.com/what-is-a-drone-and-how-do-drones-work/