Nullkulu

Nullkulu

mis on bruto?

Mis on bruto – Tähendus, tüübid ja arvutamise meetodid

Bruto on sõna, mida kasutatakse majanduses, juhtimises ja raamatupidamises tihti. Bruto on termin, mida kasutatakse rahaliste väärtuste tähistamiseks enne maksude ja muid kulutusi. Bruto näitab väärtust, mis hingab tulu ja ei sisalda mitte midagi muud. See artikkel räägib bruto mõistest tähenduses, tüüpides ja arvutamismeetodites.

## Mis on bruto?

Bruto on sõna, mis tuleb ladina keelest ja tähendab “toorikust” või “ägedast”. Bruto on see summa, mis tähistab mingit kategooriat või summat, mis ei sisalda maksusid. Bruto näitab väärtust enne maksude mahaarvamist ja muid põhjuseid.

Bruto võib olla mis tahes väärtus, näiteks bruto sissetulek, bruto müük, bruto kogukulu jne. Peamine eesmärk on näidata väärtust, mis toimub maksude ja muude kulutuste eemaldamisega.

Bruto ja neto aitavad mõista, kui palju raha sa tegelikult teenid või kulutad. Kõik maksud, mis maha arvatakse, nimetatakse netoväärtuseks. Netosumma on see, mida sa tegelikult omaks pead võtma. Kui sul on bruto summa, siis on kasulik seda teada, sest see annab sulle tunnetuse sellest, mitu protsenti tegelikult sinu taskusse jõuab.

## Tüübid

Bruto on mitut tüüpi, kuigi kõige tavalisemad on bruto tulu ja bruto müük. Bruto müük on see summa, mis näitab toote müüki enne kõigi kulude mahaarvamist. Bruto müüginumbrid annavad sulle õige ülevaate toote müügist ja näitab suurimat arvu osa kaupa.

Teisest küljest on bruto sissetulek sissetulek, mis saadakse enne igasuguste maksude mahaarvamist. Bruto sissetulek näitab sulle, kui palju sa tegelikult oma töö eest saad. Kui sa tead oma bruto sissetulekut, siis võid isegi teha järelsots enda arengu jaoks.

## Arvutusmeetodid

Paljusid inimesi huvitab, kuidas arvutada bruto summat. Bruto arvutamiseks on palju meetodeid, sõltuvalt bruto lähtekohast. Siin on mõned levinud näited.

#### Bruto müügi arvutamine

Bruto müügi arvutamine on lihtne. Võtke kogusumma, mida olete müünud, ja jagage see kulude sihttahnude lävendiga. Näiteks, kui teie müügivõime on 2 000 dollarit ja müügikulud on 1 000 dollarit, on teie bruto müük 1 000 dollarit:

2000-1000 = 1000 dollarit

#### Bruto sissetuleku arvutamine

Bruto sissetuleku arvutamise meetod on sarnane bruto müügi arvutamise meetodiga. Võtke oma sissetulek ja lahutage sellest tulumaksud ja muud maksud. See on sinu bruto sissetulek.

Kokkuvõtteks on bruto väärtus oluline mõõdik finantstingimustes. See annab sulle täpse ettekujutuse teatud väärtuse säilitamise ulatusest enne kulude ja maksude mahaarvamist. Bruto ja neto aitavad mõista, kui palju raha sa peaksite tegelikult saama või kulutama. Bruto müügi ja bruto sissetuleku arvutamisel tuleks hoolikalt valida arvutamismeetod, et saada kõige täpsem tulemus.