Nullkulu

Nullkulu

mis on android?

Mis on Android?

Android on tänapäeval kõige populaarsem mobiilne operatsioonisüsteem, mida kasutavad miljonid inimesed üle maailma. Android on loodud spetsiaalselt nutitelefonide ja tahvelarvutite jaoks, kuid seda kasutatakse ka teistes seadmetes nagu nutikellad, autod, televiisorid ja palju muud. See artikkel annab ülevaate sellest, mis on Android, kuidas see töötab ja millised on selle eelised.

Mis on Androidi ajalugu?

Androidi arendasid ​​Alphabet Inc’i Google’i juhid Andy Rubin, Rich Miner, Nick Sears ja Chris White 2003. aastal. Selle eesmärk oli arendada avatud lähtekoodiga mobiilse operatsioonisüsteemi, mis võimaldab arendajatel luua rakendusi, mida saavad kasutada erinevad seadmed.

Alates 2008. aastast alates on Androidist saanud Google’i peamine mobiilne operatsioonisüsteem. Alates sellest ajast on Android pidevalt täiustunud ja sellel on praeguseks palju kasulikke funktsioone.

Kuidas Android töötab?

Androidi tuumkomponent on Linuxi tuum, mis on modifitseeritud vastavalt mobiilsete seadmete vajadustele. Android kasutab Dalviki nimelist virtuaalmasinat, mis muudab Java-rakendused platvormist sõltumatuteks ja töötab neid eraldi teistest protsessidest.

Kui Android-seade sisse lülitatakse, laaditakse süsteemi pilt (boot image), mis sisaldab kernelit ja muid algseadetes olevaid komponente. Pärast seda laaditakse kasutajaliides, kus kasutaja saab kasutada kõiki oma rakendusi ja teenuseid.

Üks Androidi suurimatest eelistest on selle kohandatavus. Kasutajad saavad oma seadmeid kohandada ja muuta skriptide, kohandatud ROMide ja muude vahendite abil vastavalt oma vajadustele.

Androidi eelised

Androidi kasutamise eelised võivad hõlmata madalama hinnaga telefone, suuremat valikut, suurt kohandatavust, Google’i teenuste toetust ja palju muud.

Google’i teenused on lai valik rakendusi, mis on Android-seadmetele saadaval, näiteks Gmail, Google Maps, Google Drive, Google Photos jne. Need rakendused muudavad Android-seadmed kasutajate jaoks tõhusamaks ja mugavamaks.

Android-seadmed võivad olla ka üsna odavad. Mõtle näiteks seadmetele nagu Nokia, Samsung, Xiaomi, Asus ja paljud teised, mis pakuvad erinevaid valikuid alatest madala hinnaga kuni kõrgeima hinnaklassi telefonideni.

Paljude seadmete omanikud naudivad Androidi kohandatavust ja võimet muuta oma seadmed vastavalt oma vajadustele. Näiteks võimaldab Android kohandada kodu- ja lukutuseskriine, widgete, teemasid ja palju muud.

Lisaks on Android-seadmetel suurem valik rakendusi kui teistel platvormidel. Google Play Store’is on rohkem kui 2,8 miljonit rakendust nii tasuta kui ka tasulisi, mistõttu kasutajad saavad valida endale sobiva rakenduse.

Kokkuvõte

Android on mobiilne operatsioonisüsteem, mida kasutavad miljonid inimesed üle maailma. See on loodud spetsiaalselt nutitelefonide ja tahvelarvutite jaoks, kuid seda kasutatakse ka teistes seadmetes. Androidi ajalugu algab 2003. aastast, kui seda käivitati avatud lähtekoodiga mobiilse operatsioonisüsteemi loomiseks. Androidi süsteem toimib LInuxi tuumal, kuid sellele on lisatud palju muid komponente.

Androidi eelised hõlmavad madalama hinnaga telefone, suuremat valikut, suurt kohandatavust, Google’i teenuste toetust ja palju muud. Sellest on saanud Google’i peamine mobiilne operatsioonisüsteem ja täiustub pidevalt uute funktsioonide ja valikute lisamisega.

Android on saadaval paljudel seadmetel, kusjuures igal seadmel on oma seadistused, brändingud ja aspektid, mis muudavad need unikaalseks. Kui oled endale uue Android-seadme ostnud, saad nautida kõiki nende seadmete eeliseid ja Androidi süsteemiga seotud toetust.