Nullkulu

Nullkulu

mis on aktiivne suitsetamine?

Mis on aktiivne suitsetamine?

Suitsetamise mõju tervisele on tuntud juba aastakümneid. Aktiivne suitsetamine erineb passiivsest suitsetamisest selles osas, et suitsetaja tõmbab endale sisse mitmeid suitsu, mis jõuavad kopsudesse ja sealt edasi organismi.

Aktiivsel suitsetamisel on palju kahjulikke mõjusid, mis võivad olla väga tõsised. Paljude uuringute kohaselt võib aktiivne suitsetamine põhjustada vähki, kardiovaskulaarseid haigusi ning mitmeid teisi terviseprobleeme. Selles artiklis uurime põhjalikult aktiivse suitsetamise tagajärgi tervisele.

Mida tähendab aktiivne suitsetamine?

Aktiivne suitsetamine on suitsetamisviis, mille puhul inimene suitsetab ise sigaretti, pidi, sigarit või vesipiipu. Seejuures inhaleeritakse suitsetusvahendist tekkivaid gaase ja suitsu organismi. Suitsetamine on tervist kahjustav harjumus ja aktiivset suitsetamist on seostatud mitmete haigustega nagu südamehaigused, kopsuhaigused ja erinevad vähivormid.

Mis on suitsetamise mõju tervisele?

Suitsetajate tervis on tõsiselt ohustatud. Suitsetamise käigus satuvad organismi mitmed väga ohtlikud kemikaalid ning gaasid. Suitsetamisel tekkivad kantserogeensed ained võivad põhjustada vähki. Suitsetamine võib põhjustada ka kopsuhaigusi ja südamehaigusi.

Kopsuhaigused

Aktiivsel suitsetamisel on väga tõsised tagajärjed kopsudele ning hingamiselundkonnale tervikuna. Suitsetamine on kroonilise bronhiidi ja emfüseemi peamiseks põhjuseks. Kopsuhaigused põhjustavad hingamisraskusi, köha ja rögaeritust.

Südamehaigused

Aktiivsel suitsetamisel on ka negatiivne mõju südame tervisele. Suitsetamine kahjustab veresooni ning suurendab seeläbi südame-veresoonkonna haiguste tekkimise riski. Suitsetamisel tekivad stressiolukorrad, mis võivad põhjustada vererõhu tõusu.

Vähk

Paljud uuringud on näidanud, et aktiivne suitsetamine suurendab märkimisväärselt vähiriski. Suitsetamine on seotud erinevate vähi vormidega nagu kopsuvähk, neeruvähk, kõri- ja söögitoruvähk ning paljude teiste haigustega. Suitsetamine kahjustab DNA-d ning soodustab vähirakkude tekke.

Mis on suitsetamisest loobumise mõju tervisele?

Suitsetamisest loobumine on üks parimaid otsuseid, mida saad oma tervise huvides teha. Suitsetamisest loobumine võib kaasa tuua tervise paranemise paljudel erinevatel viisidel. Pärast suitsetamisest loobumist hakkavad keha kuded taastuma ning paraneb hingamissüsteemi funktsionaalsus.

Suitsetamisest loobumine aitab ka vähendada südame-veresoonkonna haiguste ohtu. Kui oled suitsetaja, siis suitsetamisest loobumise abil võid vältida vähiriski kasvu ja hulgitud teiste probleemidega.

Kokkuvõte

Aktiivne suitsetamine on tervist kahjustav harjumus, mis võib põhjustada väga tõsiseid terviseprobleeme nagu kopsuhaigused, südamehaigused ja mitmed vähivormid. Suitsetamisest loobumine on väga oluline samm, mida saad oma tervise huvides astuda. Suitsetamisest loobumine võib aidata kaasa keha paranemisele ja rohkemate terviseprobleemide vältimisele.