Nullkulu

Nullkulu

mis on abieluvaraleping?

Mis on abieluvara leping?

Kui paar otsustab abielluda, küsivad nad tavaliselt üksteiselt abielueelseid küsimusi, et mõista, mis nende tulevane elu koos välja näeb. Mõni küsimus on seotud rahaga, teine aga suhetega väljaspool abielu. Üks küsimus, mida paarid peaksid esitama, on see, mis on abieluvara leping? Abieluvara leping on leping, kus paar kokku lepib, kuidas jagatakse nende vara ja võlad lahutuse korral või abikaasa surma korral. Selle lepingu sõlmimise korral on teil parem kontroll selle üle, mis teie vara saab.

Mis on abieluvara lepingu eelised?

Abieluvara leping võib paari jaoks olla kasulik mitmel viisil. Siin on mõned peamised eelised, mida tuleks kaaluda:

Säilitate parema kontrolli oma varade üle

Abieluvara leping võimaldab paaridel enne abielu kokku leppida, kuidas jagatakse nende vara, kui nad lahutavad või abikaasa sureb. Kui te ei sõlmi enne abielu abieluvara lepingut ja lahutate hiljem, sõltub vara jagamise korraldamine riigiti erinevatest seadustest. Need seadused võivad olla erinevad, kui elate erinevates osariikides või riikides. Abieluvara leping annab paaridele kindlama kontrolli oma vara üle ja tagab, et nende vara ei jagata seaduse poolt ette nähtud viisil.

Vähem segadust

Abieluvara leping aitab vähendada segadust, eriti kui paaridel on eelnevalt suurte varadega kontod või kinnisvara. Abieluvara lepingus saate kokku leppida, kuidas vara jaotatakse lähedase sugulase, laste või pere liikmete vahel.

Võimaldab teil teha oma finantsplaneerimise edasisi samme

Abieluvara leping aitab teil mõelda edasi oma finantsplaneerimisele. See võib hõlmata selliste küsimuste kaasamist nagu kuidas käituda oma rahaasjadega, kuidas korraldada pensioniplaani ja kuidas kanda üle vara tulevikus pärijatele.

Abieluvara lepingu tüübid

On olemas kahte tüüpi abieluvara lepinguid. Kõige tavalisem abieluvara leping on tuntud kui “täielik ämmaemandus”, milles paar allkirjastab lepingu, mis sätestab, et igasugune vara omandatakse abielu ajal jaguneb võrdselt lahutuse korral. Teine tüüp on “abielu sõlmimise ajal lepingute tegemine”, mis võimaldab paaridel otsustada, kuidas nad oma vara jagavad, kuid ilma selle ühise omandamise mõisteta.

Lepingute sõlmimine

Enne abielu sõrmuste vahetamist stiliseerige abieluvara leping. Paljud paarid jätavad selle sammu vahele ja lepivad hiljem kokku, et nende hulgas on mõned konfliktid. Ärge järgige nende sammude hulka, ärge jätke seda olulist sammu vahele.

Abieluvara lepingu sõlmimine nõuab mõlema abikaasa allkirja. Nõuete täpne olemus võib erineda osariigiti. Kuid on oluline märkida, et leping peab olema kirjalik ja seda tuleks tõendada kolmanda isiku väljastatud allkirjastatud dokumendi kujul.

Lõppsõna

Kokkuvõtteks, abieluvaraleping on tõhus vahend, mis aitab paaridel enne abielu säilitada paremat kontrolli oma varade üle. Lisaks võib see aidata vähendada segadust, mis võib tekkida, kui vara jaotamine tuleb otsustada hiljem riigi seaduste järgi. Kui plaanite abielluda ja teil on küsimusi abieluvaralepingu kohta, pidage kindlasti nõu kohaliku advokaadibürooga, kes saab teid selles osas asjatundlikult nõustada. Samuti on oluline meeles pidada, et abieluvaraleping peab olema kirjalik ning mõlema abikaasa poolt allkirjastatud.