Nullkulu

Nullkulu

mis happeid leidub vihmavees?

Mis Happeid Leidub Vihmavees

Vihmavesi on looduslik ressurss, mida kasutatakse laialdaselt kodumajapidamistes ja tööstuses. Kuid, mis on oma olemuselt puhas, võib saastuda erinevate kemikaalide ja mikroorganismidega ning muutuda seetõttu terviseriskiks. Selles artiklis uurime lähemalt, millised on vihmavee tavalised saasteained ja nende mõju keskkonnale.

Mis on saasteained vihmavees?

Mikroorganismid ja bakterid – need on kõige levinumad vihmavee saasteallikad. Need mikroorganismid võivad kanda erinevaid haigusi, nagu cholera, düsenteeria, koolera, E. coli jt. Need mikroorganismid võivad levida inimeselt või loomalt, kellel on nakatunud haigus.

Räbu ja prügi – vihmavesi võib kanda räbu, nagu lehed, okkad, linnupuurid, liiv, kivid või plastikjäätmed.

Pestitsiidid ja herbitsiidid – need on kemikaalid, mida kasutatakse taimekaitseks. Need võivad sisaldada mürgiseid aineid, mis on ohtlikud loomadele ja inimestele.

Nafta, bensiin ja rehvid – teedelt lekivad õlid ja rehvide kulumisosakesed. Need on saasteallikad, mis võivad olla ohtlikud kariloomadele ja lindudele.

Raskemetallid – need on sellised metallid nagu kaadmium, plii ja elavhõbe. Need võivad põhjustada nii inimestele kui ka loomadele rasked terviseprobleemid.

Mida teha saastunud vihmaveega?

Kui vihmavesi on saastunud, tuleb seda puhastada enne kasutamist. On erinevaid meetodeid, mida saab kasutada vihmavee puhastamiseks, nagu kinnine ja avatud veesüsteemid. Siin on mõned meetodid, mida saate kasutada saastunud vihmavee puhastamiseks enne kasutamist.

Filtrite paigaldamine – filtreerimismaterjalid, nagu liiv, kruus ja tsement, aitavad eemaldada saasteained vihmaveest.

Veepuhastusseadmete paigaldamine – veepuhastusseadmed on kasulikud, et eemaldada bakterid ja muud saasteained.

Kompostikastid – kompostikastid on head biolaguneva materjali jaoks, mis on saastunud vihmaveega.

Kas saastatud vihmavesi on ohtlik?

Vihmavesi võib olla ohtlik, kuna see võib kanda erinevaid mikroobe, kemikaale ja muid saasteaineid. Need saasteained võivad olla ohtlikud nii inimestele kui ka loomadele. Näiteks, kui teie aias kasutate saastunud vihmavett, võivad taimed imada endasse mürgiseid kemikaale.

Kuidas saaksime vähendada vihmavee saastumist?

Hoidke tänavad ja katused puhtana – kändude ja räbu, mis kogunevad tänavatele ja katusedele, võivad tõsta vihmavee saasteainete taset.

Vältige kemikaale – kui võimalik, valige looduslikud alternatiivid kemikaalide asemel, mis võivad langeda vihmaveega dieeti.

Paigaldage veefiltrid – veefiltrid on kasulikud, et eemaldada bakterid ja muud saasteained.

Koguge vihmavett – koguge vihmavett, et seda taaskasutataks.

Kokkuvõte

Vihmavesi on oluline ressurss, kuid võib saastuda erinevate mikroorganismide, kemikaalide ja muude saasteainetega, muutudes terviseriskiks. On oluline, et võetakse meetmeid, et filtreerida saastunud vihmavesi enne selle kasutamist. Vihmavesi võib olla potentsiaalselt ohtlik nii inimestele kui ka loomadele ning seetõttu on oluline, et leitaks lahendused vihmavee saastumise vähendamiseks.