Nullkulu

Nullkulu

mis aitab ohatise vastu?

Mis aitab ohatise vastu

Ohatine on sagedane terviseprobleem, millega enamik meist varem või hiljem kokku puutub. Ööpäevaringne aevastamine, nohu ja sügelevad silmad võivad olla väga ebamugavad, eriti kui peame tööd tegema või õppima.

Selles artiklis uurime erinevaid viise, kuidas võidelda ohatise vastu, sealhulgas ravi- ja ennetusmeetodeid.

Mida on ohatiste põhjustatud

Ohatised võivad olla põhjustatud allergiatest, nagu tolm, hallitus, toit või loomakarvad. Samuti võivad need olla tingitud külmetushaigustest või viirustest, nagu gripiviirus, mis põhjustab nohu, köha ja kehavalu.

Kuidas vältida ohatist

Ennetamine on alati kõige parem lahendus. Kui teate, et olete allergiline mõnele toidule või ainele, vältige oma kokkupuudet nendega nii palju kui võimalik.

Keha tõrjevõime tugevdamine on samuti oluline. Võtke igapäevaselt vitamiine, eriti C-vitamiini, askorbiinhapet ja tsinki, et suurendada immuunsust. Kasutage õigesti käte- ja näomaski ning väldi stressirohke olukordi, sest see võib alandada immuunsust.

Ravi võimalused

Kui olete ohatise juba püüdnud, siis on oluline alustada raviga võimalikult kiiresti, et vältida sümptomite süvenemist.

Kodused ravimeetodid

Kõigepealt tuleb muuta oma kodukeskkonda, et see oleks ohatisele sõbralikum. Puhastage oma kodu regulaarselt, eemaldades tolm ja hallitus ning muutes nii elamistingimused allergikutele sobivamaks.

Leidke toidud, mis on kõige sagedamini ohatiste põhjustajad, ja vältige nende söömist võimalikult palju. Samuti vältige väliskeskkonnaga kokkupuudet.

Lisaks võib aidata sümptomite vähendamiseks:
– Lihtsalt loputage nina soolalahusega, et leevendada ninakinnisust,
– võtke sooja duši, et niisutada ninaeritusi ja limaskesti
– kasutage inhalatsioone auru või eeterlike õlidega, et hingamisteed avada. Kuid tuleks välja jätta eukalüptiõli, mis võib teatud inimestel olla ohtlik.

Ravimid

Kui kodused abinõud ei anna soovitud tulemusi, on välja kirjutatud ravimid nagu antihistamiinikumid, dekongestandid, steroidid, või immuunteraapia. Need ravimid võivad aidata vähendada sümptomeid ja parandada tervist. Enne nende kasutamist tuleks siiski alati konsulteerida arstiga.

Kas alternatiivmeditsiin aitab ohatise vastu?

Alternatiivmeditsiin võib olla tõhus meetod ohatiste vastu võitlemiseks, sest see kasutab taimi ja muid looduslikke koostisosi. Kuid enne alternatiivse ravi kasutamist tuleks konsulteerida oma tervishoiutöötajaga.

Mõned alternatiivmeditsiini meetodid, mida võib proovida ohatiste ravimisel, on järgmised:
– õietolmuteerapia
– kõrvatropid
– aroomiteraapia
– nõelravi
– homöopaatia.
Iga aine juures tuleks hoolikalt kaaluda tema efektiivsust, negatiivseid või soovimatuid reaktsioone ja võimalikke koostoimeid teiste ravimitega.

Lõppsõna

Ohatised võivad olla väga ebameeldivad ja ebamugavad, kuid leidub mitmeid võimalusi, kuidas nende vastu võidelda. Ennetamine ja enesehoolduse praktikad, kodused abinõud ja ravi võivad aidata ohatistest kiiremini ja efektiivsemalt vabaneda.

Pidage meeles, et kõige olulisem tegevus on esialgu terviseteenuse töötajaga konsulteerida, sest ainult ta suudab hinnata sümptomite tõsidust ja määrata sobiva ravirežiimi. Samuti on vajalik arsti järelevalve ka alternatiivsete ravimeetodite kasutamisel.

Kokkuvõttes on ohatiste vastu võitlemine võimalik, kuid probleemi õigeaegne tundmine ja korrektne lähenemine on kõige parem strateegia.