Nullkulu

Nullkulu

mis aitab kuumahoogude vastu?

Mis aitab kuumahoogude vastu

Kuumahood on üks ebamugav sümptom, millega paljud naised menopausi ajal kokku puutuvad. Kuigi kuumahood ise ei ole ohtlikud, võivad need häirida igapäevast elu ja sundida naisi oma elustiili muutma. Kuidas siis kuumahoogudest üle saada? Siin on mõned näpunäited ja ravimid, mis võivad aidata.

Kuumahoogude põhjused

Menopausi ajal väheneb hormoonide tootmine, mis võib mõjutada naise keha ja tekitada kuumahooge. Kuumahood võivad ilmneda ka östrogeeni tase kõigub. Kuumahood võivad kesta mõnest sekundist mõne minutini ning võivad esineda päeval või öösel.

Kuumahoogude leevendamine

Jääkotti kasutamine

Jääkott aitab närve rahustada ning seega kuumahoogusid vähendada. Jääkotiga võib enda kehasoojust ka langetada. Enne jääkoti kasutamist võiks selle asetada rätiku sisse, et vältida naha külmumist.

Välti kofeiini ja alkoholi

Kofeiin ja alkohol suurendavad kehatemperatuuri ning võivad tekitada kuumahooge. Oluline on kontrollida ka, milliseid toite süüa, kuidas riietuda ja mis tüüpi füüsiline tegevus on sobilik.

Taimseid toidulisandeid võtta

Taimseid toidulisandeid nagu musta kohupiimahakaekstrakti, vähendavad kuumahoogusid. Mõned uuringud on näidanud, et isoflavoonidel on mõju hormoonide tasemetele.

Hormoonasendusravi

Hormoonasendusravi võib aidata vältida ja leevendada menopausi sümptomeid, sealhulgas kuumahooge. Siiski võib ravi kõrvaltoimeteks olla suurenenud riskid rinnavähi ja südame-veresoonkonna haiguste tekkeks.

Sünteetilised ravimid

Sünteetilised ravimid, nagu antidepresandid, võivad aidata vähendada kuumahooge. Kuid tuleb arvestada, et need võivad tekitada ka kõrvaltoimeid.

Akupunktuur

Akupunktuur võib vähendada ka kuumahoogude tõsidust. Protseduuri saavad läbi viia ainult kogenud spetsialistid.

Mis on kuumahoogude ennetamine?

Mõned tegevused ja käitumisviisid võivad aidata vältida kuumahooge. Need hõlmavad järgmist:

Füüsiline aktiivsus

Füüsiline aktiivsus on oluline hea tervise ja fitnessi säilitamiseks, kuid see võib samuti vähendada kuumahoogude ja muude menopausi sümptomite tekkimise riski.

Õige toitumine

Mõned toidud, näiteks punane vein, võivad tekitada kuumahooge. Oluline on süüa tervislikku, tasakaalustatud toitu, mis sisaldab palju kiudaineid ja luutugevuseks vajalikke vitamiine.

Riietu mugavalt

Kuumus võib mõjutada ka higistamist. Oluline on kanda mugavaid rõivaid, mis ei ärrita nahka ja võimaldavad kehal hingata.

Vältida stressi

Stress on tuntud kuumahoogude vallandajana. Selle vältimiseks võib praktiseerida erinevaid lõõgastustehnikaid, nagu näiteks jooga või tai chi.

Kokkuvõte

Kuumahood ei ole eluohtlikud, kuid need võivad olla ebamugavad ning takistada igapäevast elu. Õige ravi ja käitumisviiside abil on võimalik vähendada kuumahoogude tõsidust. Kuid enne igasuguse ravi alustamist tuleb konsulteerida arstiga. Vaid tema saab välja selgitada, milline ravi on kõige sobivam teie individuaalseteks sümptomiteks. Muuseumitesse, galeriidesse ja parkidesse tasuks jalutama minna just kella 9 ja 16 vahel, kui rahvast on vähem. Seega, et võidelda kuumahoogudega võib teie meeleolu tõusta ka koos rahuliku jalutuskäiguga pargis looduse keskel.

(220 sõna)