Nullkulu

Nullkulu

mida võtta kuumahoogude vastu?

Mida Võtta Kuumahoogude Vastu?

Kuumalained on nii ülemaailmselt kui ka Eestis suur probleem. Kuumahoogude tekkimine naistel on üldlevinud, mis võib olla tingitud nii menopausist kui ka pre-menopausi staadiumist. Kuigi kuumahoogude tekkimine võib olla füsioloogiline või terviseseisundi tagajärg, mõjutab see tugevalt naiste elukvaliteeti. Õnneks on olemas erinevad meetodid, mida saab rakendada kuumahoogude vastu võitlemiseks.

Mis on kuumahood?

Kuumahood on kehatemperatuuri muutumine, kus keha hakkab äkitselt kuumaks minema. Inimese organism lülitab sisse jahutussüsteemi, ehk siis higistamiseks. Hirmus ja ärevus võivad kaasa aidata, et kummarduda, et vältida teiste tähelepanu ja häbi. Kuumahood võivad kesta mõned minutid kuni mitu tundi.

Kuumahoogude põhjused?

Kuumalained võivad olla tingitud kliimamuutustest, suitsetamisest, alkoholi tarvitamisest, stressist, terviseprobleemidest, nagu hüpertensioon või kilpnäärme funktsiooni häired, ja naiste ravimite tarbimisest, nagu antihüpertensiivsed ravimid, antidepresseandid või kemoteraapia.

Kuidas kuumahoogude vastu võidelda?

Kuumahoogude vastu võitlemiseks on olemas mitmeid meetodeid, näiteks:

Rätik puidust

Pane puhas rätik nii sügavkülmikusse, et see oleks külmunud, seejärel pista rätik külmkappi. Kui kuumalaine tabab, mähi jahedasse rätikusse ja aseta näole.

Jahuti kaelale.

Pika ja kuuma ilmaga aitab jahuti kaelal ära hoida higistamist, vähendades nii kuumahood.

Harjutused

Regulaarne kehaline aktiivsus võib aidata hormoonide taset tasakaalustada, mis põhjustavad kuumahoogusid. Parimad harjutused on kõndimine, ujumine ja jooga.

Taimetee

Tee võib aidata rahustada keha ja vähendada menopausi sümptomeid. Parimad teed on pune, sidruniselgi, kummel ja punane ristik.

Õige toitumine

Ebatervislik toitumine võib samuti põhjustada hormone tasakaalutust ja kuumahoogusid. Tervislikud toidud nagu täisteratooted, juurviljad, madala rasvasisaldusega piimatooted ja valguallikad nagu kala, kana ja tofu võivad aidata vähendada hormoonide taseme kõikumist.

Vältige alkoholi ja tubakat.

Alkohol, sigaretid ja kofeiin võivad kuumahooge süvendada, seega tuleb neid vältida.

Joo vett.

Vesi aitab kehal niiskusesisaldust säilitada ja regulaarne vee joomine võib aitab vähendada kuumahoogusid.

Meditatsioon

Meditatsioon võib aidata lõdvestuda, vähendada stressi ja parandada und, mis võib vähendada kuumahoogusid.

Hoidke jahedat temperatuuri.

Püüdke hoida oma kodus jahedat temperatuuri ja kandke riideid, mis sobivad ilmastikuoludega.

Kokkuvõte

Kuumahood on paljudele naistele probleemne ja tüütu seisund. Õnneks on olemas mitmeid meetodeid, kuidas neid ära hoida ja vähendada. Regulaarne kehaline aktiivsus, tervislik toitumine, taimetee ja jahuti kasutamine on vaid mõned meetodid, mida saate kasutada. Pea meeles, et pöörduge kindlasti spetsialisti poole, kui olete mures liiga sagedaste kuumalainete pärast ja kahtlustate terviseprobleeme.