Nullkulu

Nullkulu

mis aitab kõrvetiste vastu?

Mis Aitab Kõrvetiste Vastu: Kuidas Vähendada Kõrvetisi Looduslike meetoditega?

Kõrvetised on levinud probleem, mis mõjutab miljoneid inimesi. Kuigi kõrvetised on tavaliselt ohutud, võivad need olla ebameeldivad ja ebamugavad. Kõrvetistest on võimalik lahti saada erinevate meetoditega, kuid paljud neist ravimeetoditest toovad kaasa kättesaadavuse piiranguid ja kõrvaltoimeid. Siiski on olemas looduslikke meetodeid, mida saab kasutada kõrvetiste ravimiseks ilma kõrvaltoimete või ravimideta.

Kõrvetiste põhjused

Enamasti on kõrvetiste peamine põhjus maohappe tagasivool söögitorru. Söögitoru kitsas ava paneb maohappe tõusma söögitorusse, põhjustades põletustunnet rinnus ja kaelas. Mõnel inimesel võivad kõrvetised tekkida ka vaagna- ja kõhuõõne põletiku, söögitoru kasvaja, neuroloogiliste häirete või lihaste düsfunktsiooni tõttu.

Kõrvetiste peamised sümptomid

Enamikul inimestel esinevad kõrvetised järgmiste sümptomitega:

– Põletustunne rinnus.
– Happeline maitse suus.
– Röhitsus.
– Iiveldus ja oksendamine.

Kuidas vältida kõrvetisi

Kõrvetiste vältimisel on oluline järgida tervislikku eluviisi. Toitumine, suitsetamisest loobumine ja alkoholi tarbimine võivad olla kõrvetiste ennetamiseks tõhusad meetodid.

Toitumine

Kõrvetiste riski saab vähendada teatud toiduainete vältimisega. Happelised, rasvased ja vürtsikad toidud võivad kõrvetisi esile kutsuda. Samuti tuleks vältida kiiresti seeduvaid süsivesikuid, nagu näiteks suhkrut.

Suitsetamisest loobumine

Suitsetamine võib põhjustada kõrvetisi, sest see suurendab maohappe tootmist ning nõrgestab söögitoru lihaseid. Suitsetamine vähendab ka söögitoru klapi tõhusust, mis võib põhjustada maohappe tagasivoolu söögitorru.

Alkoholi tarbimine

Alkohol võib ärritada söögitoru ja suurendada kõrvetiste riski. Alkoholi tarbimist tuleks seetõttu piirata või vältida.

Mida teha, kui teil on kõrvetised?

Kui teil tekivad kõrvetised, võite kasutada järgmisi meetodeid nende leevendamiseks:

Söömine ja joomine

Joo piima, süüa jogurtit, banaane ja kaerahelbeid. Need toidud aitavad vähendada maohappe taset ja puhitust. Vältige hapestatud jooke ja kohvi, kuna need võivad põhjustada kõrvetisi.

Muuda oma riietust

Pingeline või pigistav riideid võivad suureneda maohappe leviku ja surve tekitamise söögitorusse. Laiemad riided, mis ei tekita rõhku kõhu piirkonnas, aitavad hoida maohappe taset kontrolli all.

Asendi muutmine või liikumine

Kõrvetiste ajal peaksite proovima istuda või seista otse. Kõige parem on mitte pikali heita. Samuti on oluline, et pärast sööki ei lamaks koheselt, kuid jalutage ja jääge aktiivseks.

Meditatsioon

Meditatsioon võib aidata vähendada stressi ja ärevust, mis võivad põhjustada kõrvetisi. Selle asemel, et eirata stressi põhjuseid ja sümptomeid, mõelge positiivsetele asjadele, mis juhtuvad teie elus, või õppige stressi ja ärevuse juhtimise tehnikaid.

Kokkuvõte

Kõrvetised on tavaline probleem, kuid neist on võimalik vabaneda ilma kõrvalmõjudeta või ravimiteta. Kõige lihtsam meetod nende vältimiseks on tervislik eluviis, sealhulgas õige toitumine ja suitsetamisest loobumine. Kui kõrvetised juhtuvad, võite proovida toitumise muutmist, riietuse muutmist, liikumist ja meditatsiooni.

Kõrvetiste vältimine on oluline, et saaksite tunda end mugavalt ja tervekana ning oma elu nautida ilma, et peaksite kogema ebamugavaid sümptomeid. Nende meetodite kasutamine, mida on vaja teha kõrvetiste vabanemiseks, võib olla kasulikki neile, kes need kõrvetised on näinud kogema.