Nullkulu

Nullkulu

miks vallutasid saksa väed 1918 aasta algul eesti?

“Miks vallutasid Saksa väed 1918. aasta algul Eesti?”

Sissejuhatus
Aastal 1918 ründas Saksa vägi Eestit. Selle sündmuse tagamaad on olnud uurijatele huvitavad ning uuritakse tänaseni. Selleks, et mõista, miks Saksa väed Eestit ründasid, on vaja uurida ajalugu.

Eesti ajalugu
Eesti ajalugu ulatub tagasi aastasse 1227, mil Saksa Rüütlite Ordu vallutas Eesti maa-ala. Edasi valitsesid Eestit Taani, Roots, Poola ja Venemaa. 1917. aastal puhkes Venemaal revolutsioon, mille tagajärjel võttis võimu kommunistlik valitsus. See põhjustas ka Eestis pingeid. Sel ajal elas Eestis suur hulk sakslasi, kes olid seal pikka aega elanud. Kui kommunistlik võim üritas sakslastele jõuga maad ära võtta, kogunesid sakslased kokku ja moodustasid omavalitsuse, mis võitles kommunistide vastu. Sellest sai alguse Eesti Vabadussõda.

Saksa vägede rünnak
Saksa väed tungisid Eestisse seoses Vabadussõja lahingutega. Nad toetasid Eesti võitlejaid, et saavutada oma huve Eesti suhtes. Sakslased olid mures Venemaa kommunistliku valitsuse ambitsioonide pärast. Sakslastele oli oluline muuta Eesti oma huvides tugevaks riigiks, mis suudaks vastu seista Venemaa survele. Selleks oli vaja tugevat Eesti riiki, mille toetamine oli sakslaste huvides.

Saksa vägede roll Eesti ajaloos
Saksa väed on mänginud olulist rolli Eesti ajaloos. 1918. aastal päästsid Saksa väed Eesti Vabadussõja käigus riigi Venemaa kommunistliku valitsuse käest ning aitasid rajada iseseisva Eesti. Kuid samal ajal tekitasid nad palju kahju Eesti elanikkonnale. Paljud eestlased hukkusid rüüstamise ja vägistamise tõttu ning sadu eestlastest võitlejaid tapeti.

Kokkuvõte
Saksa vägede sissetung Eestisse ei olnud mustvalge sündmus. See oli osa keerukast ajaloost, mida on raske mõista ja tõlgendada. Kuid oluline on märkida, et Saksa väed on mänginud olulist rolli Eesti ajaloos, andes olulise panuse Eesti iseseisvumisse. Samal ajal ei tohi me unustada, et nende sõjalise sekkumise tagajärjel kannatasid paljud eestlased. Seega on oluline meeles pidada, et sündmused ei ole mustvalged ja nende tagamaade mõistmiseks on vaja sügavamat ajaloolist tausta.