Nullkulu

Nullkulu

miks tähistatakse jõule?

Miks tähistatakse jõule?

Jõulud on aasta üks enim oodatud pühi. See on aeg, kus kohtutakse pere ja sõpradega ning veedetakse ühiselt aega. Kuid miks tähistatakse jõule ja milline on selle püha tõeline tähendus?

Jõulude ajalugu

Jõulude tähistamise traditsioon oli laialt levinud juba enne kristliku ajastu algust. Sellel ajal tähistati talvist pööripäeva, mis märgib talvise päeva kõige lühemat päeva ja pikima öö algust. See tähendas seda, et päevavalgus muutus pikemaks ning loodeti, et saabub kevad.

Kristlased hakkasid jõule tähistama aastal 336 pKr. See oli aeg, mil Rooma keiser Constantinus tegi kristluse Rooma riigis ametlikuks usundiks. Jõulud on kristluse üks tähtsamaid pühi, mille eesmärk on tähistada Jeesuse sündi.

Jõulud tänapäeval

Tänapäeval tähistavad jõule erinevas maailma riigid erinevatel viisidel. Siiski on ühine see, et jõulud on aeg, kus kohtutakse perega, jagatakse kingitusi ja süüakse head toitu. Jõulude peamine sümbol on jõulupuu, millele riputatakse kaunistused ja kingitused.

Lisaks sellele on jõulud ka aeg, kus paljud inimesed käivad kirikus. Jõuluteenistus on oluline osa jõulude tähistamisest kristlaste jaoks. See on aeg, mil meenutatakse Jeesuse sündi ning mõeldakse sellele, mida tähendab olla hea inimene.

Jõulud on aeg armastuse ja helguse jagamiseks. Sellel ajal veedetakse rohkem aega koos pere ja sõpradega ning mõeldakse inimestele, kes vajavad abi. Paljud inimesed annetavad jõulude ajal raha heategevusorganisatsioonidele.

Kokkuvõte

Kokkuvõttes on jõulud aeg, mille puhul tähistatakse Jeesuse sündi ja kohtutakse pere ja sõpradega. Jõulud on aeg, mil mõeldakse ja loodetakse headust. See on aeg, kus armastus ja helgus saavad särada ning kus aitame neid, kellel on abi vaja. Jõulude tähistamine on aastatuhandete jooksul muutunud, kuid nende tähendus on jäänud alati samaks.