Nullkulu

Nullkulu

miks kurgid ei kasva?

Miks kurgid ei kasva: põhjused, lahendused ja hooldusnõuanded

Kurgid on aiapidajate seas populaarsed köögiviljad, kuid mõnikord võib juhtuda, et nende kasvatamine ei õnnestu. Kui olete mõelnud, miks kurgid ei kasva, on sellel mitu põhjust, mida tuleb arvestada. Selles artiklis uurime kõiki põhjuseid, miks kurgisordid ei õnnestu, ja annan teile vajalikke võtteid, kuidas edukalt kurgisorte kasvatada.

Miks kurgid ei kasva?

Halb mulla kvaliteet
Kurgid kasvavad hästi mullas, mis on hästi kuivendatud, viljakas ja õhurikas. Kui teie mullas on ebapiisavalt toitaineid või liigne niiskus, võib see mõjutada kurgi kasvu ja tervist. Kindlustamaks mulla kvaliteet, võib olla kasulik testida leelisus- ja happesustaset, lisada mullasse komposti või orgaanilisi väetisi ning kindlustada, et mullal on hea drenaaž.

Kliimatingimused
Kurgid armastavad soojust ja päikselist ilmastikku ning võivad hakata närtsima, kui tingimused on liiga külma või liiga niisked. Lisaks võivad tugevad tuuled ja liigne päikesevalgus mõjutada taime kasvu ja tervist. Kui märkate kurgi lehe otsi kortsutamas või taime närbumas, on võimalik, et kliimatingimused ei sobi kurgi kasvatamiseks.

Kahjurid ja haigused
Kurgid on vastuvõtlikud erinevatele kahjuritele ja haigustele, nagu lehetäid, ämbliklestad, bakteriaalsed haigused ja seenhaigused. Kurgi lehtede kollasuse ja nõrkuse nägemine võib olla märk kahjuritest või haigustest. Kui olete kurgikasvatamisega kimpus, võib olla mõistlik mulla toitmiseks kasutada anorgaanilisi väetisi või pöörduda kemikaalide abiks taime kaitsemiseks.

Liiga palju või liiga vähe vett
Kurkidele meeldib niiske keskkond, kuid kui neile antakse liiga palju vett või vesi ei jõua mullakihtideni, võivad nad hakata stressima ja kasv ühtlasi vedelaks muutuda. Kuigi kurgid vajavad pidevat jootmist, on oluline, et kastmine oleks piisav, kuid mitte liigne. Ideaalne jootmiseks on umbes 1-2 tolli vett nädalas.

Mida teha, et kurgid edukalt kasvada?

Valige sobiv koht oma kurkide istutamiseks
Kohas, kus on palju päikest ja madalam õhuniiskus ning hea drenaaž, on parim koht kurgi kasvatamiseks. Pinnas peaks olema viljakas ja hästi lahti. Võib olla ka kasulik katta taimed kilega, et luua stabiilne ja niiske mikrokliima.

Valige sobiv kurgi sort
Küpsesoodne kurgisort, mis sobib teie piirkonna kliimatingimustega, on kasulik, sest teatud kurgi sordid võivad arendada vastupanuvõime erinevatele kahjuritele ja haigustele.

Võtke kasutusse korralik hooldusvõte
Regulaarne hooldus – nagu kastmine, väetamine ja umbrohu harimine – on oluline tervislike taimekasvude ja heade saagikoristuste tagamiseks. Märkake taime puudusi ja vajadusi ning järgige hoolikalt juhiseid.

Kokkuvõtteks

Loodetavasti annab see artikkel sulle hea alguse kurgi kasvatamisel. Mõista, et kurgid võivad olla tujukad ja mõnikord raskesti kasvatatavad, kuid kui mõistate nende kasvatamise põhiomadusi, võite nautida saagikoristusi ilma probleemideta. Kõige tähtsam on valmistate maa hoolikalt ette, valite sobiva sordi ning järgite hoolikalt kurgi kasvatamise juhiseid. Jälgige alati oma taime, nii saate stressi vähendada ning nautida toredat kurgisaaki!