Nullkulu

Nullkulu

mis taimi eestis ei kasva?

Mis taimi Eestis ei kasva: tõelised põhjused, miks teil ei õnnestu oma koduaias edukalt taimi kasvatada

Kas olete proovinud oma aias taimi kasvatada, kuid tundub, et midagi ei õnnestu? Mis taimi Eestis üldse kasvavad ja mis mitte? Selles pikas vormi artiklis arutleme sellistel teemadel nagu Eesti kliima taimestiku mõjutaja, taimede kasvatamise raskused ja pinnase näitajad, mis mõjutavad taimede kasvu. Hoiame artikli jooksul kasutaja kaasatust ja oleme valinud omapärased ja loomingulised näited, et muuta artikli lugemine muhelemittevaks.

Eesti kliima ja taimede kasv

Eesti kliima on võrreldes teiste Euroopa riikidega erinev. Eesti geograafilise asukoha tõttu on see mõjutatud 3 kliimavööndist. Põhjarannikut mõjutab vöönd A (arktiline kliima), Läänerannikut mõjutab vöönd C (ookeanikliima) ja sisealasid mõjutab vöönd Dfb (mandrikliima lauveekliimaga). Need kliimavööndid mõjutavad otseselt taimede kasvu ja arengut Eestis.

Arktika kliimat iseloomustavad pikad talved ja lühikesed, jahedad suved. Ookeanikliimat eristab mõõdukas kliima aastaringselt, kus talved on pehmed ja samuti suved on soojad, kuid mitte liiga palav. Mandrikliimaga kaasnevad pikad talved ja lühikesed ja kuumad suved.

Kõige paremini sobivateks taimedeks Eesti kliimas peetakse puid ja metsataimi. Tegelikult on Eestis valdavalt mets, mis mõjutab ka tavaliste aiateada Sisene suveaega. mis üle Eesti levivad. Kuid tumedad pärnad ja tuttavad sõnajalad ei ole kaugeltki olulised.

Näiteks taimed, mida nimetatakse kõrbepiirkonnaga ja troopilistest riikidest, nagu kaktused, banaanid ja ananassid, ei saa Eestis kasvada soovitud tasemel. Nende taimede kasvatamiseks on vaja spetsiaalseid kasvuhooneid, soojendusega kasvuhooneid ja spetsiaalseid tehnoloogiaid.

Kasvutingimused

Lisaks kliimale mõjutavad taimede kasvu ka maa omadused. Eestis on muld väga happeline. Happeline muld põhjustab mõnel taimel probleeme mikrotoitainete imendumisega. Lisaks sellele on mulla liig või puudus, mis põhjustab ka taimede kasvu probleeme.

Siin on mõned näpunäited, kuidas saate hoolitseda oma aia kasvamise eest.

Mulla pH: Tavaline aiamuld on Eestis liiga hapu, nii et katsetage pH taseme muutmiseks või lisa mulda tuhka või lubi. Enne kui seda teete, kontrollige oma mulla pH-d ja valige sobiv taim. (0-7-ph)

Puudused: paljud taimed võivad olla puudulikud mineraalidest. Mõistke, millised mineraalid teie taim vajab, ja proovige neid täiendada.

Liigne toit: Ülemäärane toit kahjustab taimede kasvu, seega teadke täpselt, mida ja millises koguses kasutate.

Aeroobed muld: Kasutage mulda, mis sisaldab piisavalt õhku, et juured saaksid piisavalt hapnikku.

Valgus: taimed vajavad head valgust, et fotosünteesida ja korralikult kasvada. Kuna Eestis on pimedalt talvel hämar aeg, võivad teatud taimed kasvada kevadel ja suvel edukalt. Näiteks tavaline toataim Ficus Benjamina vajab otsese päikesevalguse eest kaitset, kuid head valgust, külma talvitamistemperatuuri ja sooja sombust suve.

Aia peaks olema piisavalt valgustatud. Näiteks talvel lõikades õunapuumida, veenduge, et see ei töötaks linnulennult ülekuumenemise kahjuks ja et valgus pääseb pärast puu lõikamist.

Loomulikult on erinevaid vastumeetmeid selleks, et tagada aias taimede säilimine ja edukas kasv. Siin me arutleda mõnede võimalustest, mis võivad aidata suurenda võimalusi edu oma taime kasvu oma aeda.

Taimede kasvatamine: kuidas edukalt kasvatada erinevaid taimi Eestis

Eestis on mitmeid taimi, mis kasvav aias edukalt. Allpool on nimekiri mõnedest nendest taimedest.

Õunapuud. Õunapuude kasvatamine Eestis on väga populaarne ja edukas. Õunapuud esindavad ka Eesti rohelise koduaia programmi.

Lehtpuud. Kõik liigid lehtpuid sobivad eriti hästi Eesti kliimatingimustega. Sobivad liigid sisaldavad näiteks pärnad, vahtrad, tammed, künnapuud, sarapuud ning

Marjad. Mustikad, pihlakad, maasikad, vaarikad ja korintid kasvavad Eesti aedades väga edukalt.

Roosid. Marju ja lehti arendavad roosid (Climbing Roses) sobivad ka Eesti kliimatingimustega.

Need taimeliigid on õrnalt ja lihtsalt kasvatatud Eestis edukalt traditsioonilisel meetodil. Kuid kui soovite kasvatada muid taimeliike, kaaluge kasvuhoone kasutamist, et tagada nende edukas kasv. Lõppude lõpuks, igasuguste taimede kasvatamine – olgu selleks köögiviljad, lilled või puud – nõuab teadmisi ja looduse erinevuste õiget mõistmist.

Järeldus

Loodame, et see pikk vormi artikkel oli informatiivne ja abistav aga ka kerge tekst kuna sellega meie põhieesmärk oligi – teha lugeja naeratajaks või pikemaks ajaks põnevil. Siiski tuleb meeles pidada, et Eesti kliimaga sobivad tüüpiliselt puid ja metsataimi, samas kui mõned troopilised taimed ei kasva tõenäoliselt edukalt. Siiski, kui te kohandate oma kasvutingimused. Näiteks maapinna happesuse, niiskuse, õhukvaliteedi ja valgustingimuste osas, siis on teil vähemalt võimalus oma taimede kasvu edukalt tagada. Võib-olla pidage meeles ka, et iga taim vajab teatud specifiliteete ja erinevaid parameetreid, arvestades nii kliimatugi ka muld, taimeliiki ja kaudseid asjaolusid. Nii jätkake taimede kasvatamist, kuni leiate oma aia sobivaimad taimed. Edu!