Nullkulu

Nullkulu

mida vanemad sulle?

Mida vanemad sulle

Vanemate poole pöördumine võib vahel tunduda raske ning keeruline protsess. Kui sul on aga soov oma vanematega rääkida ning küsida nende nõu, on selleks alati õige aeg. Vanemad on sinu esimesed ja olulised toetajad ning kaaslastel, kes aitavad sind läbi elu keeruliste hetkede ning annavad sulle oma kogemuste najal väärtuslikke teadmisi.

Kui sa aga oled otsustanud oma vanematega rääkida, on esimene samm mõista, mis on sulle oluline. Tähtis on arutada asju rahulikult ja selgitada oma seisukohta, ilma et tekiks konflikte. Mõned vanemad võivad reageerida negatiivselt, kuid oluline on jääda kannatlikuks ning püüda neile selgitada, miks see teema on sulle oluline.

Üks asi, mida vanematele sageli öeldakse, on see, et nad ei mõista oma laste probleeme. See pole aga alati tõsi. Paljud vanemad on läbinud sarnaseid muresid ning teavad, kuidas neid lahendada. Kui sa räägid oma vanematega oma probleemidest avatult, võid avastada, et nad oskavad sulle palju abi pakkuda.

Vanemad saavad oma lastele olla toeks erinevate olukordade käsitlemisel. Näiteks kui sul on probleeme sõprade või koolikaaslastega, võib sinu vanem aidata sul leida lahendusi ning jagada oma kogemusi, kuidas selliste olukordadega toime tulla.

Teine oluline osa vanemate abi saamisel on suhtlemine. Kui sa tunned end väga madalal ning kurbana, on alati hea võimalus rääkida sellest oma vanematega. Nende kuulamine ja toetamine võib aidata sul oma probleemile uue vaatenurga avada ja leida lahenduse, mida sa ise ei olnud varem näinud. Samuti võivad vanemad suhelda sinu kooliõpetajate, nõustajatega, kui nad usuvad, et sinu olukorras on vaja täiendavaid meetmeid.

Kuid lisaks kõigele eelnevale soovitakse sageli, et vanemad räägiksid oma lastega ka isiklikest ja emotsionaalsetest probleemidest. See võib olla väga keeruline protsess, kuid samas võib olla hea võimalus oma sidet oma lastega tugevdada ja luua usaldusväärsemat suhet.

Lisaks soovitatakse vanematega suhelda avatult ja ausalt. Ükskõik, mis probleem või mure on, ole avatud ja kaasatu, et aidata oma lapsel seda lahti saada.

Vanematele on esitatud korduvalt küsimus, millal peaks küsima oma lapse arvamust. Vastus on lihtne – igal ajal. Isegi kui teie lapse vajadused pole veel seatud, on alati hea küsida nende arvamust. Võite küsida oma laste soovide kohta ning neid kaasata erinevatesse ettevõtmistesse, et parandada nende suhteid nii isiklikult kui ka oma keskkonnaga.

Vanemad saavad tugevdada oma sidet oma lastega ka suurema osaluse abil nende koolitöös. Koolitöö võib olla sageli tülikas ja suurenenud stressitekitaja, kuid vanematena võite aidata oma lastel sellele lahenduse leida.

Kõige olulisem asi vanematele on aga see, et nad teaksid, et nende roll on olla laste toetajad, kui seda vaja on. Vanemad peaksid olema valmis pingutavad sama palju kui nende lapsed, et aidata neil edu saavutada elus. Veelgi enam, vanemad peaksid olema oma laste esimesed kaaslased ja sõbrad, kellega nad saavad jagada elu hallide hetki, töötada välja plaane nende unistuste saavutamiseks, ning koguda väärtuslikke kogemusi läbi elu.

Kokkuvõtteks, vanematele tuleks rääkida avatult ning kaasatud. Suhtlemine, hoolimine ja toetamine teevad vanemate ja laste vahelise sideme tugevamaks, ning aitavad lastel areneda ning oma elus edu saavutada.