Nullkulu

Nullkulu

mida teha türgis?

“Mida teha Türgis”

Türgi on üks kõige ilusamaid ja rikkalikuma ajalooga riike maailmas. Sellel riigil on täis liivaluiteid, mida värskendavad kuldne päike ja Ookeanimere sinine vesi. Samuti on siin palju ajaloolisi paiku ja tal on väga rikkalik kultuuripärand. Nii, kui oled otsustanud reisida Türgisse, on siin palju tegevusi, mida saate nautida.

Tutvuge Istanbuliga

Istanbul on Türgi suurim linn, kus asub ka kultuuripealinn. Siin on palju ajaloolisi paiku, millest mõned on olnud maailma ajaloos väga olulised. Jalamia moskva, Topkapi palee ja Hagia Sophia on ainulaadsed ehitised, mis annavad teada, kui oluline on Istanbul Türgi kultuuris.

Samuti võite siin nautida kaasaegseid tegevusi, nagu näiteks Türgi köögi proovimine või öökülaskäik Türgit läbistava Bospuruse väina kohal asuval sillal.

Külastage Pamukkale’t

Pamukkale on Türgi kuulsaim looduskaitseala, mis tähendab ‘puuvilla kindluse’id. Siin on soolaväljad, mis on loonud basseine, mida inimesed saavad nautida. Need on värvikirevad basseinid, mis on kuulsaks saanud iseäralikust välimusest, mida soolapinnad annavad. Nende veerikkuse tõttu on Pamukkale ideaalne koht päevitamiseks.

Proovige Türgi kööki

Türgi köök on üks maailma parimaid kööke. Kuulsad road, nagu kebabid, lambakarri ja röstitud kala, mida Türgis on vanalinnas lettidel igal pool müügil, on parimad roogade hulgast, mida Türgi pakub. Jahtitage veinikaste, mida nimetatakse ‘kestvalaks puljongiks’, mis on, õiglaselt, tehtud kana ja veini abil, ning seda tasub proovida.

Külastage Trooja

Trooja on üks ajalooliselt olulisemaid paiku Türgis, sellel on unikaalne kohalolu ajaloos. Trooja on koht, kus toimus kreeka müütide järgi Troyeni sõda. Kui te soovite rohkem teada saada selle ajaloolise sündmuse kohta, külastage Troojat ja nautige rikast Sudaani rännakut, käies läbi väravate ja veel elusolevate müüride.

Käige Ankara loomaaias

Ankara loomaaed on üks Türgi populaarseimaid ja elusamaid atraktsioone. Siin saad imetleda erinevaid Türgi loomi, näiteks kärnkonnad, lülijalgsed ja hiired, keda siin kaitstakse ja kes on hästi kasvatatud.

Käige Kappadokia rahvusvahelise filmifestivali auhindadena

Kappadokia rahvusvaheline filmifestival on üks Türgi omapärasemaid ja rikkalikumaid üritusi, mida igal aastal korraldatakse. Siin on palju filme, mis priiskavad riigi ilu ja erinevaid kultuurinähtusi.

Külastage Atatürki mausoleumi

Atatürki mausoleum, mida nimetatakse Anıt Kabiriks, on riigi kapitalis Ankara lõunas asuv suurepärane mälestis. See on Türgi suursuguseima vaateplatvormi mägede vaatamiseks, kus ajalugu ja loodus kokku saavad. Iga Türgi puhkus peaks sisaldama seda tegevust, mis annab teada Türgi suurtest kunstidest veel elus.

Natura  park

See looduspark on üks kaunimaid paiku, mida Türgis külastada. Siin on nauditav päev matkata, jalutada ja nautida Türgi loodust. Siin on ka palju haruldasi loomasid, keda saab nautida.

Külastage Marmarise turgu

Marmaris on Türgi südames olev suurepärane turupiirkond, mida kutsutakse ka ‘turupiirkonnaks’. Marmaris on populaarne ostlemiskoht paljude Türgi huvitavate kaupluste ja fantastiliste ekskursioonide pakkumise tõttu. Siin toimuvad igal nädalal kohalikud turud, kus müüakse kõike vähese rahaga kauplemisest kuni uute klaas- ja vase esemeteni.

Naerda paljude Türgi koomikute väljakutsetega

Türgi koomikud on üks riigi tuntumaid tegelasi. Siin on igal pool palju toitu, nalju ja juttu, mis on inimese jaoks väga ligitõmbav. Parimate koomikute ja kirjameeste tihedus Türgi kohvikutes on suurepärane koht kus kuulatakse humoristlikke analüüse hiljutisest uraani uputuse ebastabiilsusest.

Kokkuvõtteks, Türgi on tõeliselt märkimisväärne riik, kus on nii leidlikkust kui ka ajaloolisi nähtusi. Külalised saavad nautida rikkalikku kultuuripärandit, proovida Türgi kööki, nautida rikkalikku olemust ja tunda end lõppude lõpetuseks fantastilisena. Kohalolu, mida see riik uhkustab, on omamoodi ajalooline ja sarnane ikoonilistele hetkedele inimpõlve loomade kodumaa jaoks. Nii et kui soovite külastada võõrsil, võib Türgi olla ideaalne kohavalik.