Nullkulu

Nullkulu

mida teha surnud koduloomaga?

Mida teha surnud koduloomaga?

Võib tunduda kohutav, kui koduloom sureb.Peamine eesmärk on teha kodulooma surmaga toimetulek nii kergemaks kui võimalik, kuid mida teha, kui leiate oma armastatu surnuna? Selles artiklis käsitleme mõningaid olulisi reegleid ja antakse praktilisi juhiseid, kuidas surnud kodulooma korralikult käidelda.

Mõelge oma kaitsevahenditele.

Koduloomade käitlemine ja eemaldamine võib olla terviserisk. Enne kui hakkate surnud kodulooma käitlema, kandke kindaid, maski ja kaitsejakke. Kui lähete haiglasse ja olete sellesse kategooriasse kuuluvate inimestega kokku puutunud, siis peate kandma kõiki vajalikke isikukaitsevahendeid. Muista, et kaitsemaske ja kindaid tuleks tõhusalt vahetada, et vältida võimalikku haigestumist.

Kohtumine veterinaararstiga.

Kui koduloom sureb, pole teil tavaliselt aega oodata, kuni veterinaararst jõuab teie juurde ja koristab kodulooma. Kuid kui loom on haige või tal on olnud tõsiseid terviseprobleeme, võib veterinaararsti hinnang teie jaoks kasulik olla. Veterinaararst oskab teile anda selgitusi, mida võiksite järgnevalt mõelda. Kui teie koduloom kaalub palju ja/või on raskesti käsitsetav, võite vajada abi ka eluskoduloomade varjupaika, et loom korralikul viisil käideldud ja terviseriskidest vabastatud oleks.

Vajalikud sammud, kui loom on äsja surnud.

Kui loom on alles hiljuti surnud, pole soovitatav surnud looma kohe käidelda. Esimene samm on eraldada loom teistest lemmiklooma asjadest, seejärel võite tema surnukeha külmkappi panna. Selles etapis peate kaaluma olukorda, eriti siis, kui loom on väga raske. Kui loom on väga raske, võib selle käitlemine olla keeruline ja vajada taas abikätt veterinaararsti või semiooni korral.

Kõik, mida peate teadma looma käitlemisest.

Enne, kui käitlete surnud looma, hoidke neid lihtsaid reegleid meeles. Pidage meeles, et haiguste puhang on esmatähtis, seega ärge valmistage sel eluperioodil, kui sa oled haigestunud või nõrk. Kandke kõiki vajalikke isikukaitsevahendeid, kaitsmaks ennast võimalike nakkuste eest. Käitlemine peaks toimuma nii kiiresti kui võimalik, looma viibimine läbi, kuriim ja turvaline.

Surnud looma käitlemine.

Kui olete surnud loomaga valmis käitlema, on väga oluline tagada loomale dignifitseeritud ja austav hüvastijätt. Kõigepealt asetage loom puhtale pinnale. Kas te kasutate kaltsusid või sidemeid, peamine on see, et loom ei puutuks oma nahaga kaetud pinnaga kokku. Need materjalid kaitsevad ka võimalike nakkuste eest. Surnud looma tuleb tõsta ettevaatlikult ühest kohast teise. Kui asute kodus, kus on trepid, otsige hoolikalt sobivat kohta, kust looma kergesti transportida saab. Veenduge, et looma ja tema surnukeha ei jääks kuhugi haakesse ja riskid oleks minimaalsed.

Kodulooma matmine.

Pärast looma käitlemist ja korralikku koheldamist on teil vaja otsustada, kuidas looma käitlemise lõpetada. Kõige sagedamini otsustavad inimesed matmise kasuks. Kodulooma matmise korral peaksite valima sobiva koha, kus peate tagama, et loom ei satuks kokku inimeste või muude loomadega. Veenduge, et looma matmise koht on järgmiste aastate jooksul kättesaadav, kui soovitakse seda austusavaldusena külastada.

Järeldus.

Kodulooma surm on üks kõige raskemaid ja kurvemaid hetki lemmiklooma omavatele inimestele. Kuigi nii surnud kodulooma käitlemisel kui ka nende toimetulekul on palju kaalukaid otsuseid, peate meeles pidama, et see on osa lemmiklooma elutsüklist. Järgige käesolevas artiklis kirjeldatud samme ja tagage, et teie lemmikloom saaks korraliku hüvasti ja austuse, mida ta väärinuks.