Nullkulu

Nullkulu

mida teha saaremaal?

Mida teha Saaremaal?

Kui otsid ilusat ja rahulikku kohta, kus põgeneda linnakärast ja nautida loodust, siis on Saaremaa just õige koht sinu jaoks. Siin on saadaval palju erinevaid tegevusi, mis sobivad nii noortele kui ka vanadele. Selle artikli eesmärk on aidata sul planeerida Saaremaa-reis ja avastada uusi huvitavaid kohti, mida siin saarel külastada.

Kuidas Saaremaale jõuda?

Saaremaale saad saabuda lennukiga või laevaga. Lennukid lendavad Tallinna ja Kuressaare vahet kell 6 hommikul kuni kell 22 õhtul, kaugematele lennukitele on valmisolekus eraldi aja sobitamine. Laudaliinid väljutavad Saaremaa sadamast tegelikult üsna palju kordi päevas ning liinid ei ole sageli liiga enamasti üle koormatud.

Kui Saaremaal ringi sõidad, on kõige mugavam rentida auto, laenutada roller või kasutada ühistransporti. Kuna linnatransport kulgeb vaid põhja-seljasuunas Sõrvest, saab leidmisega ruumijuhenditesse olla väärtiline.

Mida Saaremaal teha ja näha?

Kõige populaarsemad vaatamisväärsused Saaremaal on kindlasti lossid ja tuulikud. Suurimaks maamärgiks siin saarel loetakse ikkagi Kuressaare lossi, mis asub linna südames. See on suurepärane koht, kus näha Eesti ajaloolist arhitektuuri. Lossi juurde jääb ka vana kindlus. Kindlasti soovitaksin külastada ka Angla-Tuulikumägi. Siin saab näha erinevaid tuulikuid ja tuulegeneraatoreid, mis kujutavad endast tüüpilist Saaremaa maastikku.

Kui oled ajalooliste vaatamisväärsuste austaja, siis soovitaksin külastada ka Orissaare linnust, mis asub saare idaosas. See on muistne linnus, mida on peetud Saaremaa üheks vanimaks ehitiseks.

Loodusesõpradele on sobivaks kohaks Saaremaa rahvuspark, kus saab matkata ja nautida loodust. Kui oled huvitatud loomadest, siis soovitaksin luua kaasaegsete lindude vaatluskeskuste pihus ja ääremaadel. Samuti on võimalik matkata Saaremaa rannikul ja nautida imeilusat merevaadet. See on suurepärane viis veeta aega ja nautida Saaremaa ilu.

Kas oled spordisõber? Siin on ka sulle palju pakkuda. Näiteks saab jalgrattaga sõita Saaremaal ümber ja nautida erinevat ilusat maastikku. Siin on ka golfiväljakud, kus saab golfi mängida või suusatada ja sõita kelgutada.

Eesti köögiga tutvumiseks on Saaremaal palju erinevaid valikuid. Kohvikud ja restoranid pakuvad ulatuslikku menüüd, kus on arvestatud kõigi maitsetega ja mis sobivad erinevatele eelarvamustele. Peale lõunat saab nautida ka teejoomist.

Kokkuvõttes on Saaremaa suurepärane koht, kuhu tulla ja nautida loodust, ajalugu ja saareelanike külalislahkust. Loodame, et selle artikli abil oli teil lihtsam planeerida oma järgmist Saaremaa reisi. Ärge unustage jagada oma kogemusi kommentaarides allpool!