Nullkulu

Nullkulu

mida teha rootsis?

“Mida teha Rootsist: kohalikud vaatamisväärsused, tegevused ja nõuanded”

Rootsi on üks Skandinaavia riike, mida külastades ei puudu elamused. Rootsi on tuntud oma kauni looduse, elegantse arhitektuuri ja rikkaliku kultuuri poolest. Kuid kui olete Rootsi külastamiseks valmis, siis millised on parimad tegevused, vaatamisväärsused ja nõuanded? Selles artiklis räägin teile põhjalikult sellest, mida teha Rootsist.

Alustame Stockholmi külastamisega, kus on pealinnas palju vaatamisväärsusi ning kus on midagi pakkuda ka kõige nõudlikumale turistile. Stockholmis soovitan külastada Gamla Stan’i, mis tähendab vanalinna. See on maaliline piirkond, mis on täis kitsaid tänavaid, keskaegseid hooneid ja võluvaid väljakuid. Seal on ka mitmeid muuseume nagu Vasa muuseum, mis on tuntud laeva järgi, mis pärast uppumist taasavastati. Samuti soovitan uurida kuninglikku paleed ja külastada Skansenit, mis on suurim vabaõhumuuseum Rootsis.

Kui olete Stockholmi külastanud, võite liikuda edasi suurematele linnadele nagu Göteborg või Malmö. Göteborg asub läänerannikul ja on tuntud oma kauni arhitektuuri poolest. Seal on muuseume, mis toovad esile linna kõige huvitavama ajaloo, nagu Lisebergi lõbustuspark ja Göteborgi muuseum. Malmö on Lõuna-Rootsi suuruselt kolmas linn, mida võib iseloomustada uue ja vana maailma sulandumisena. Linnas on palju näha, nagu näiteks Malmöhusi kindlus, mis on üks Rootsi vanimaid säilinud linnuseid.

Rootsi loodus on särav ja seal on palju võimalusi värskes õhus sportimiseks. Seal on tohutult palju paiku, kus saab matkata ja mägironida. Põhja-Rootsis on tunda tõelist Lapimaa vaimu, kus loodus saavutab oma kõrgeima olemasolu. Seal saate tunda ennast tõelise seiklejana. Samuti on Rootsis hulgaliselt järvi, mida külastada ja kus saab ujuda ja kalastada. Väikesed ja suured saared on ka suurepärased paigad, kus ennast laadida.

Rootsi köök on mitmekesine ja rikkalik, andes kõikidele külastajatele võimaluse proovida erinevaid maitseid ja roogi. Kuninglik Astrosoofiline Kõrgkool asub Rootsis ja see on üks parimatest maailmas, kus antakse tervisliku toitumise ja veganluse aluseid. Loomulikult on Rootsis võimalik süüa traditsioonilisi toite, nagu näiteks lihapalle, aga ka prantsuse, taani või aasia kööke.

Reisimisel on aga ka oma riskid ja suurem osa turistidest käivad ettevaatlikult. Õnneks on Rootsis turvaline maa. Reisijuhid ja kohalikud seltsimehed on alati valmis turistidele abi pakkuma. Üheks näiteks on politsei, kelle käest saada vajalikku teavet. Samuti on Rootsis väga elujõuline tasuta ühistranspordi süsteem, kus on mitmeid võimalusi, et minna ühistranspordiga (rong, buss jt.) kohast A koguni punkti B.

Kokkuvõtteks Rootsis on palju vaatamisväärsusi, mida külastada ja kus veeta puhkus. Loodus on ilus ja köögikultuur on kiiduväärselt mitmekesine. Ja kunagi ärge kartke paluda abi, sest kohalikud on avatud ja lahked. Rootsi pole mitte ainult kauni arhitektuuri ja ajaloo poolest tuntud, vaid ka oma elanike lahkuse, uuendusmeelsuse ja avatuse poolest kõikidele turistidele!