Nullkulu

Nullkulu

mida teha pärnus talvel?

Mida teha Pärnus talvel: lõbusate tegevuste juhend

Talvel on Pärnu eriti võluv. Kui oled just külastamas Eestit ja otsid kohta lõõgastavaks puhkuseks, siis Pärnu on parim koht, kus võtta aeg maha ja nautida talviseid ilu- ja meelelahutusvõimalusi.

Kui oled huvitatud aktiivsest ajaveetmisest, siis Pärnu talv pole sugugi igav. Siin on mõned tegevused, mida saad talvisel ajal Pärnus teha.

Talvised Vabaõhumuuseumi päevad

Kui soovid näha, kuidas Eestis vanasti talviti elati, siis külasta Vabaõhumuuseumi. Pärnus toimuvad talvel Vabaõhumuuseumi päevad, kus saad elavas muuseumis näha ja kogeda, kuidas eestlased talviti oma igapäevatoimetusi tegid.

Vabaõhumuuseum pakub hulgaliselt tegevusi igas vanuses külastajatele. Siit leiad käsitöökojad, meeleolukad jalutuskäigud, kelgumatkad ning palju muud. Vabaõhumuuseum on ühtlasi vahva koht, kus osta kohalikke käsitöötooteid ning degusteerida traditsioonilisi Eesti roogasid.

Suusamatk

Kui tahad ennast proovile panna ja aktiivselt talvist loodust nautida, siis suusamatk on just sobiv tegevus sinu jaoks. Matku korraldatakse erineva pikkuse ja raskusastmega. Kõige populaarsem rada Pärnumaal on Valgeranna suusarada, mis on umbes 10 km pikk.

Kui pole varustuses, siis muretsemine pole vajalik – kohapeal on võimalik kõik vajalik rentida ning transpordiks pakuvad abi suusataja bussid. Hea uudis on ka see, et Pärnus on palju tasuta suusamänge, mida võid kasutada oma sapöörliistu lihvimiseks.

Ekskursioon Pärnu Rannastaadionil

Kui oled spordifänn või soovid lihtsalt külastada üht Pärnu tuntuimat vaatamisväärsust, siis külasta Pärnu Rannastaadionit.

See on kaunis välispordikompleks, kus saad vaadata erinevaid võistluseid. Lisaks on staadionil välibassein, tenniseväljakud ning suur spordikeskus, kus saad oma keha treenida.

Talvised veespordid

Talv on parim aeg ka veeelemendi nautimiseks. Pärnus on võimalik proovida lumesurfi, uisutamist järvel või rannas, sõita paisulaskumisel ning kaasaegsetel veesuuskadel.

Kui seiklusjanu on eriti suur, siis tasub proovida talve sukeldumist Vaiveres, Tõstamaa vallas. Siin on võimalus sukelduda merepõhjas asuvasse vrakki, mis on juba ammu looduse embusesse uppunud.

Talvine rannapuhkus Pärnus

Pole midagi paremat kui talvise Pärnu kõige populaarsema vaatamisväärsuse külastamine. Pärnu rand võib esmapilgul tunduda ainult suviseks sihtkohaks, kuid tegelikult on see aasta läbi atraktiivne ja lõbus koht.

Talvel on randa vähem rahvast ning see on võimalus lisaks merevaatega lõunale ka rannaspordi proovimiseks. Lisaks jalutuskäikudele võib kaasa võtta piknikukorvi ja nautida maitsvat toitu looduskaunis kohas. Väljas on kaminad, kuhu saab end soojendama minna.

Järeldus

Pärnu talv on täis põnevat loomingulist energiat ning sobib igale külastajale, olenemata nende vanusest või isiksusest. Niisiis, kui otsid talvist peatuspaika Eestis, siis on Pärnus palju võimalusi unustama argipäev ja nautima tõelist talve. Lisaks suusamatkadele, veespordile ja eksootilistele sukeldumistele on sul võimalik imetleda Eestis unikaalset Vabaõhumuuseumit või jätta end sõidule Pärnu Rannastaadionil.