Nullkulu

Nullkulu

mida teha parnus?

Mida teha Pärnus: Sajandite vanune ajalugu ja kaasaegsed vaatamisväärsused

Pärnu on rannikuäärne linn, mis asub Lääne-Eesti rannikul ja suudab rahuldada kõige nõudlikuma turisti soove ja vajadusi. Linna omapärane atmosfäär, suurepärane asukoht ja mitmekesised tegevusvõimalused teevad sellest populaarse turismiobjekti. Olgu see siis merevaated, ilusad liivarannad, pargid, jalutuskäigud või maitsev toit–Pärnu võtab teid avasüli vastu. Anname teile ülevaate sellest, mida teha Pärnus, nii et teie külastus oleks igavesti meeldejääv.

Suurepärased vaatamisväärsused
Pärnus on nii palju vaatamisväärsusi, et võite pettuda, katsetades kõigi nendega tutvumist. Pärnu valitseja ja piiskopi loss on muuseumisasu, mis on väärt külastamist. See asub Lai tänaval, südalinna läheduses ja annab võimaluse tutvuda Pärnu ajaloo ja kultuuriga. Muuseumis on väljas eksponaadid Läänemere piirkonna ajaloost, samuti erinevad kaasaegse kunsti eksponaadid, mis rikastavad teie külastuse kultuuriprogrammi.

Pärnu rannapromenaad on Pärnu linna üks lemmikkohti, kus kohalikud ja turistid saavad nautida merevaateid ja linna elavnemist. Promenaadil on palju restorane, kohvikuid ja baare, millest enamik pakub kauneid merevaateid. Tänu oma ideaalsele asukohale, otse rannikul, võite nautida sooja valget liivaranda kohe promenaadi lähedal.

Pärnu Eliisabeti kirik on üks Pärnu linna kaunimaid ehitisi, mis asub roheluse ja looduse keskel. Kirik on pühendatud Pärnu kaitsjale – Püha Elisabeti nimele. Kirikus on palju kunsti ja maale, mis räägivad kahekümne sajandi jooksul selle ajaloolise koha toimekast rollist.

Pärnu linna raekoda asub üsna kaugel kesklinnast. See ehitati 1797. aastal ja on üks Pärnu linna tähistest kui linnusepoliitika sümbolist. Raekoda on suurepärane koht, kus tutvuda linna rikkaliku minevikuga. Seal on välja pandud linlikud aknakatted, mis annavad teile aimu Pärnu majutusviiside ajaloolisest stiilist ja arhitektuurist. Raekoda on ka osa Pärnu linna vanalinnapiirkonnast, mida peate nägema.

Aktiivne vaba aeg
Pärnus leidub palju võimalusi aktiivseks ajaveetmiseks, alates mereäärsetest jalutuskäikudest kuni üle linna ratsutamiseni. Võite proovida mereäärsel promenaadil jalutuskäiku, et imetleda merevaateid või matkata Jakobsoni talu looduskaitsealal, kus saate nautida loodust ja värskeid õhuvoolusid.

Pärnu golfikeskus on üks Pärnu linna suurimatest vaatamisväärsustest, kus saate nautida oma golfiarmastust. Golfikeskusel on kaks platsi, kus viia läbi erinevaid võimalusi oma golfialase oskuste katsetamiseks. Proovige kindlasti ka mõnda kohalikku golfiklubi, et saada lisainfot paljudel võistlustel osalemise kohta.

Teine spordiarmastajatele mõeldud koht on Pärnu ujula, mida peetakse üheks Eesti parimaks ujulateks. Segaujulad pakuvad palju tegevust tervele perele, samal ajal kui liumäed, mullivannid ja basseinid lisavad meelelahutust.

Päris toidu elamusi
Pärnu pakub mitmekesist toiduvalikut, mis sobib igale maitsemeelele. Pärnus leidub mitu restorani, mis on spetsialiseerunud mereandidele. Proovige näiteks Spithami kalarestorani, mis on kuulus ookeani eraldi kõrval ka oma rohke mereandide valiku poolest. Kui teile meeldib lihapoolis, soovitame külastada Lounakatte Grillrestorani, kus pakutakse lihatoitudega meeleliselt kiusatavaid retsepte.

Moodsa kaubanduse pakkumised
Pärnus on mitmeid kaubanduskeskusi, mis pakuvad teile hulgaliselt muljetavaldavaid kaupu ja tooteid. Selveri kaubanduskeskus on üks neist, kuhu tavaliselt suunduvad turistid, kes otsivad värskeid puuvilju ja juurvilju, kontoritarbeid või elektroonikat. Selveri kaubanduskeskus on avatud seitse päeva nädalas, nii et võite külastada seda igal ajal, kui teil seal kauplemiseks õige aeg on.

Grand Rose SPA hotell on veel üks koht, kuhu suunduda, kui soovite end hellitada ja lõõgastuda. Kuurort-SPA võimaldab teil koguda jõudu ja lõõgastuda, suundudes näiteks saunakeskusesse või jäätmisvaiksesse spa-salongi. Hotellil on ka professionaalne ilusalong, mis on spetsialiseerunud spaa-protseduuridele.

Kokkuvõtteks, Pärnu on ideaalne koht, kus veeta oma vaba aega ja avastada Eesti kultuuri ja traditsioone. Olgu see siis jalutuskäik uuel rannapromenaadil või tripp ajaloolistel tänavatel, Pärnu pakub nii palju võimalusi, et teie külastus võiks olla elupikenenud kogemus. Pärnu linna külastamine jääb alati eriliseks koos oma sõprade ja perega, sest nii palju tegevusi ja asju on koos veidikene õnne, mida võiksite külastada korraga.