Nullkulu

Nullkulu

mida teha nädalavahetusel?

Mida teha nädalavahetusel? – Parimad ajaveetmise ideed

Nädalavahetus on aeg, kus saame lõõgastuda ja nautida vaba aega. Kui oled otsustanud veeta nädalavahetuse kodus ja oled otsinud näpunäiteid, mida teha selle aja veetmiseks, siis oled jõudnud õigesse kohta. Siin on mõned suurepärased ajaveetmise ideed, mis aitavad sul nädalavahetuse täisväärtuslikult veeta.

Kõigepealt, kui soovid nädalavahetust nautida, planeeri ette! Tee nimekiri tegevustest, mida soovid teha, ja mõtle läbi, kuidas saad need asjad ellu viia. Mõnikord võib juhtuda, et soovid midagi ette võtta spontaanselt, kuid nädalavahetuse planeerimine eelnevalt kindlustab, et sa ei unusta midagi tähtsat.

Naudi loodust – mine matkama või jalutama

Nädalavahetus on ideaalne aeg, et minna matkama või jalutama looduses. Kui elad linnas, võib olla keeruline leida võimalusi rohelises keskkonnas aja veetmiseks. Siiski on võimalik leida linna lähedal ka ilusaid matkaradu. Matkamine pakub nii värsket õhku kui ka võimalust näha uusi kohti ning leida uusi rahustavaid paiku. Kui loodus on su unistus, siis miks mitte külastada ka looduskaitsealasid ning imetleda Eesti kaunist loodust.

Lõbutse mängides

Mängimine on lahe ja lõbus viis, kuidas aega veeta. Kui sul on sõpru, kutsu nad külla ning korraldage mõni mänguturniir, näiteks lauamänge, kaardimänge või spordimänge. Kui oled omaette, siis miks mitte proovida mängida uusi videomänge! Eestis on ka lahedaid interaktiivseid mänge, nagu näiteks orelimuuseumi virtuaalsed mängud.

Kujunda oma kodu ja aed kaunimaks

Kui soovid rahulikumat nädalavahetust, siis miks mitte kujundada oma kodu ja aed kaunimaks. Võid teha mõned muudatused, lisades uusi mööbliesemeid kodu sisekujundusse või värvides seinu uuesti. Kui sul on aed, siis võid lõigata puid ja põõsaid, et teha aed rohkem lopsakaks. Lihtsalt veendu, et sa ei liigutaks midagi, mis võib sulle liiga suureks kätte kasvada.

Avasta uusi kohti oma kodulinnas

Kui elad näiteks Tallinnas, siis võid külastada uusi piirkondi, kiusates uusi toidukohve ja poode, mis tavaliselt on võrreldes oma Kodulinnaga midagi unikaalset. Uuri välja, mis toimumas Tallinna kultuuris, näiteks kontserdid, teatrid või filmide näitamised. Võid ka jalutada läbi vanalinna ning tunnetada ilma madala müratasemeta linnamelu.

Tee midagi loomingulist

Kui tunned, et sul on loomingulisi ambitsioone, siis nädalavahetused annavad just like hea tähelepanu keskpunkti. Võid proovida maalida, või saada uusi käsitöö-ideid, milllega oma kodu kaunistada. Loe läbi oma Pinterest või Instagrami lehte, vaata enda googledrive failidesse, kas sul pole mingeid vanu pilte, mida tahaksid raami või pildiraamides eksponeerida või proovi hoopis uusi ehtekujundusi.

Leia aega puhkamiseks ja lõõgastumiseks

Karantiinides liialdused, töötamine kodust, kodu korrashoid, lapsehooldus nõuavad üldises mõttes palju energiat ja tähelepanu. Niisiis, kui tunned, et oled ülekoormatud ja vajad rahu, siis mitte midagi ei takista sinult kas või terve nädalavahetuse puhkuseks reservi võtta. Kasuta seda aega puhkamiseks, loe head raamatut või vaata mõni armastatud film. Niiviisi peab vaim alles jääma, lihtne intellektuaalne rahu ja tervis-toetav keskkond.

Kokkuvõtteks

Nii et siin on teie jaoks mõned suurepärased nädalavahetuse ajaveetmise ideed. Pea meeles, et nädalavahetuse mõte on lõõgastuda ja nautida vaba aega. Olen kindel, et nende võimalusi hulgast leiate kas mõnda tuttavat või hoopis uut viisi enda poolt pingeliseks muutuvaks argipäevaks. Meie arvamus, et näide aastaajast, vaid pigem pühendage seda aega arukalt ja leidlikult, ükskõiguse asemel, kas see on suvel, talvel, kevadel või sügisel. Pidage meeles, et korraldage kindlasti oma nädalavahetust ning olge valmis kogema uusi ja põnevaid seiklusi!