Nullkulu

Nullkulu

mida teha muhus?

Mida teha Muhus: kõik, mida vajate unustamatu puhkuse korraldamiseks

Muhu on kaunis Eestimaa saar, kus möödunud ajad on tugevalt kohal, lisaks on seal hulgaliselt vaatamisväärsusi, mis sobivad nii ajaloo- kui ka loodushuvilistele. Saar asub Lääne-Eesti saarestikus ning kuulub Saaremaa valda. Muhu on vaikne ja rahulik paik, kus on võimalik leida rahu ja vaikust, samuti on seal hulgaliselt aktiivse puhkuse võimalusi. Siin ongi mõned asjad, mida Muhu saarel külastades kindlasti proovida.

Jalutuskäik Pädaste mõisapargis

Pädaste mõis on Muhus asuv kaunis ajalooline loss. Mõisapargis saab nautida kauneid vaateid ja oivalist loodust. Seal on võimalik nautida rohkem kui saja aasta vanuseid puid, samuti on võimalik näha siinseid loomade elupaiku.

Külasta Liiva tuletorni ja vaateplatvormi

Liiva tuletorn on Muhu saare kuulsaim vaatamisväärsus. See on ehitatud 19. sajandil ning tõuseb merepinnast üle 30 meetri kõrgusele. Siit avaneb kaunis vaade üle saare ja tuletorni juurde kuulub ka vaateplatvorm.

Külasta Koguva kaluriküla

Koguva on üks vanimaid säilinud kalurikülasid Eestis, mis asub Muhu saarel. Siin on võimalik tutvuda Eesti ranniku kalurikülade värvika ajalooga ja samuti on võimalik proovida traditsioonilisi kalatoite.

Matk Hirmuste-Nõmmküla looduskaitsealal

Hirmuste-Nõmmküla looduskaitseala asub Muhu saarel ning seal on võimalik näha paljusid Eesti endeemseid taimi ja loomi. Lisaks on see üks kindlamaid kohti, kus leida metsiseid.

Kaneeliveinide degusteerimine Saaremaa väiketööstuses

Saaremaal tegutsev väiketööstus valmistab erinevaid toiduaineid mahetoorainest, mille hulka kuuluvad ka Kaneeliveinid, mis valmistatakse Muhu saare kuulsatest õuntest, lisadesse kaneeli ja mett. Siin on võimalik degusteerida erinevaid Kaneeliveineid.

Ujumine Loona mõisa randadel

Loona mõisa rannad on Muhu saare kõige kuulsamad rannad. Neil on väga pehme liiv ja kui taevas on selge, siis saab siin nautida kaunis päikeseloojangut.

Merehobuste vaatlemine

Muhu saarel on võimalus vaadelda merehobuseid, kes on maailmas ühed kaitset vajavamad loomad, sest nende arvukus on väga väike. Merehobuseliike on maailmas 53, kellest neli liiki on leitud Eesti rannikuvetes.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Muhu saar on ilus koht, mis sobib kõigile, kes otsivad rahu, ilu ja vaikust. Siit leiab midagi nii ajaloo- kui ka loodushuviline, samuti on siin palju võimalusi aktiivseks puhkuseks.