Nullkulu

Nullkulu

mida teha londonis?

“Mida teha Londonis?” – kohene teejuht, mida Londonis ette võtta

Kas sinu järgmine reisi sihtkoht on London? Võib-olla oled sa juba välja valinud hotelli ja vaatamisväärsused, mida külastada, kuid kas oled kindel, et tead kõiki Londoni põnevaid ja turismiobjekte, mida uurida? Siin on koostatud informatiivne juhend, mis aitab sul Londonis aega viita ja nautida seda linnarahva hingetoitu selle parimates asukohtades.

London Eye

Alustame Londonist tuntud kohta, mis meelitab külastajaid üle kogu maailma – LONDON EYE. See on ilmselt üks kuulsamaid turismiobjekte maailmas. London Eye on kõrgem kui iga muuseumi katus või parkja metsa tipud, mis tähendab, et sealt avaneb fantastiline vaade kogu Londonile. Eye asub Thamesi jõe kaldal ja pakub suurepärast võimalust nautida Londoni vaateid kõrguselt. Üles ja alla kulgevat vaateratast on lihtne märgata, kuna see paikneb teisel pool Thamesi jõge ja ulatub peaaegu pilvedesse.

The British Museum

Teine koht, mida Londonis vaatama peaks, on British Museum. See on suurim muuseum Suurbritannias ja selles asuvad muuseumikogud on tõenäoliselt kõige suuremad kogu maailmas. Briti muuseum on avatud kõigile ja seal on täiesti tasuta külastus. Muuseumis on rohkelt ajalugu, kultuuri ja maailma ilminguid õppimiseks.

Toweri kindlus

Kindlus the Tower of London, mis asub Thamesi kaldal, on veel üks koht, mida tuleks Londonis külastada. Toweris on võimalik uurida kuningakojauulu ajalugu ja vaadata hulgaliselt eksponaate. Kõige parem aeg, millal külastada Towerit, on hommikul, kui rahvast on veel vähe.

Westminster Abbey

Westminster Abbey on kirik, mida peetakse Suurbritannias väga ajalooliselt tähtsaks. Kirik on tegelikult Londoni vanim osa ja selles on toimunud mitmeid olulisi sündmusi, mis on ajalukku talletunud. Kiriku kõrval asuvad ka Westminsteri palee, Westminsteri turg ja Westminsteri katedraal.

London Dungeon

Kas oled huvitatud inglise ajaloost, vanglast ja kummitusjutudest? London Dungeon on koht, kus saab uurida kohutavaid sündmusi nii inglise kui ka maailma ajaloos. See on elus esitatud näide inglise ajaloo pimedamatest aegadest, mis jätab kindlasti kustumatu mälestuse.

Madame Tussauds

Londonis viibides tasub kindlasti külastada ka Madame Tussauds muuseumi. See muuseum on kuulus eelkõige oma vahakujude poolest, mis kajastavad kõige tuntumaid tähiseid. Sa võid seista fotol justkui reaalsete inimestega, sealhulgas poliitikud ja jumaldatud Star Warsi tegelased.

Tower Bridge

Tower bridge, see on jõuka Londoni sümboolne sillavaat, mis koosneb kahest osast, mis tõusevad külgedelt korraga üles. Selle sillaga on seotud erinevaid legende ja see on pannud aluse tänapäevaste sillade insenerilahenduste uutele ideedele. See silmapaistev objekt on Londoni südames ja kaablittonni ajal on ilus vaade eriti ilus.

Oxford Street

Paljud turistid tunnevad huvi pigem kaubanduskeskuste kui muuseumide vastu. Kui kuulud nende hulka, ei saa sa külastamata jätta Oxford Streeti. See on Londoni üks tuntuimaid tänavaid, mis asub linnakeskuses. Tänav on täis suurepäraseid kaubanduskeskusi ja butiike, millest mitmed kuuluvad Londoni parimate kaupluste hulka.

Võttes aluseks tehtud valiku ja enese eelarve ja ajagraafikuga, mida iganes sa teed, pakub London arvukaid tegevusi ja toitlustusvõimalusi. Siit leidub midagi kõigile, alates ooperitest ning teatrite esitustest kuni jalutamise ja pargielu nautimiseni. Londonis leiab igaüks endale tegevust. Teeme seda kohe!