Nullkulu

Nullkulu

mida teha lastega saaremaal?

Mida teha lastega Saaremaal?

Saaremaa on Eesti suurim saar ja täis üllatusi igale perele, kes otsivad lõbusaid ja harivaid tegevusi lastega. Siin on mõned tegevused, mida soovitame, et lapsed ja kogu pere saaksid nautida Saaremaad.

Huviväärsuste külastamine

Saaremaal on palju huviväärsusi, mis pakuvad lastele ja täiskasvanutele lõbusat ajaviidet. Üks peamisi vaatamisväärsusi on Saaremaa Muuseum, mis räägib Saaremaa ajaloo erinevatest tahkudest. Siin saab külastaja tutvuda Saaremaa iidse ajalooga ning Avastamasaval, mis on hariv ja lõbus mänguline näitus lastele. Samuti saab Saaremaa Muuseumiga liita külastuse linnusele, mis on Saaremaa sümbol.

Teine huviväärsus, mis meeldib lastele, on Lossihoov. Siin saab nautida kohalikku käsitööd ja osta kaasa meeneid. Lisaks on siin koht, kus lapsed saavad joonistada ja värvimisse osaleda.

Loovuse ja käsitöö õpetamine

Lapsed armastavad käsitööd ja loovust ning Saaremaal on palju võimalusi selles osas avastamiseks ja õppimiseks. Saaremaa Moosikool pakub klassiruumis käsitöö- ja puutöövaldkonda. Siin õpivad lapsed valmistama puulusikaid, savinõusid, eheteid jne. Samuti saab Moosikoole kasutada võimalust, et korraldada sünnipäevaüritusi või töötubasid.

Meremuuseum

Saaremaal on palju merendusega seotud ajalugu ning siin on mitmeid mere muuseume. Üks populaarsemaid meremuuseume on Kuressaare kindluse väravas asuv Eesti Meremuuseum. See muuseum tutvustab Eesti merendust ajaloo vaatenurgast ning pakub külastajatele näituseid, mis kujutavad endast meremeeste elu ja seikluseid.

Matkamine ja jalgrattasõit

Saaremaal on palju maalilisi radasid ja matkaradu, mis sobivad nii jalgrattasõiduks kui ka matkamiseks. Natura 2000 võrgustiku osana on saarel mitmeid looduskaitseala, mida on külastajatel võimalik avastada, nagu näiteks Vilsandi Rahvuspark. Kuusepa looduse õpperada Vilsandil võimaldab külastajatel tutvuda Saaremaa loodusega.

Mereäärne tegevus

Kuna Saaremaa on Läänemere saar, siis on siin palju võimalusi nautida merd ja randa. Kui ilm lubab, siis on võimalik käia ujumas. Saaremaa rannaroog pakub ka väga häid võimalusi pikniku ja grillimiseks või õhtupäikeses nautimiseks. Piirkonnas on palju avalikke külaplatse ja puhkekohad, kus lapsed saavad joosta ja mängida.

Kokkuvõte

Kui plaanite saarele lõbusat ajaviidet koos lastega, siis on võimalusi palju. Saaremaal on mitmeid huviväärsuseid, koolitus- ja käsitöötubasid, meremuuseum, matkamisradu ning mereäärset tegevust. Nii et lihtsalt võtke kaasa oma lapsed ja perekond ning alustage avastamisretke Saaremaal – kindlasti ei kahetse!