Nullkulu

Nullkulu

mida teha kui vaablane nõelab?

Mida teha kui ämblik nõelab?

Ämblikud on üsna tavalised olendid, mida võib leida igal pool, kus on niiske ja pime. Enamik neist ei ole mürgised ja nende hammustused ei kujuta endast ohtu inimeste tervisele. Siiski on mõned ämblikuliigid, kes võivad inimestele tõsist kahju tekitada. Selles artiklis uurime, mida teha, kui ämblik on sind hammustanud.

Jaotised

Ämblikuliigid, mis võivad olla ohtlikud
Hammustuste sümptomid
Mida teha pärast hammustust
Millist ravi vajate
Kuidas ennetada ämbliku hammustusi

Ämblikuliigid, mis võivad olla ohtlikud

Enne kui saame rääkida sellest, mida teha pärast hammustust, on oluline teada, millised ämblikuliigid võivad olla ohtlikud. Mõningaid levinumaid ohtlikke ämblikuliike on must leseämblik, pruunide vileämblike ja musta leskämblika. Nende hammustused võivad olla väga ohtlikud ja seetõttu tuleks seda tüüpi ämblikest eemale hoiduda.

Hammustuste sümptomid

Hammustuste sümptomid võivad varieeruda sõltuvalt sellest, milline ämblik on teid hammustanud. Tavaliselt on hammustuse kohas tunda kerget nõelamistunnet, mida võib kirjeldada kui põletust. Hammustuskoht võib paisuda ja muutuda punaseks ning mõnedel inimestel võib tekkida ka sügelev lööve.

Mõned ohtlikumate ämblikuliikide hammustused võivad olla palju tõsisemad. Näiteks võivad musta leseämbliku hammustused põhjustada valu, mis levib üle kogu keha, nõrga enesetunde, vererõhu languse ning isegi surma.

Mida teha pärast hammustust

Kui olete hammustatud, on oluline kohe tegutseda. Esiteks, võite kaunistada hammustuskohta jää kuubikuga ja asetada sellele umbes 15 minutit. See aitab turseid vältida ja valu vähendada.

Teine oluline asi, mida teha, on otsida meditsiinilist abi. Kui kahtlustate, et olete hammustatud mõne ohtliku ämbliku poolt, siis pöörduge kohe arsti poole. Kui arvate, et teie tervis on mõjutatud, siis pöörduge kohe arsti poole.

Millist ravi vajate

Ravi võib varieeruda sõltuvalt sellest, millist ämblikut hammustasite. Kui see oli mõni ohtlik liik, siis võib vajada silmapaistvat ravi nagu vastumürki ja arstiabi. Kui hammustus pole aga ohtlik, siis on hammustuskohta võimalik rakendada jahutavat kreemi või ravi, nagu spetsiaalne salv.

Kuidas ennetada ämbliku hammustusi

Parim viis vältida ämbliku hammustusi on nendest eemale hoiduda. Kui lähete matkama või teete majapidamistöid, siis pidage meeles, et võite sattuda ämbliku territooriumile. Olge ettevaatlik ja vältige asju, kus ämblikud istuvad või edasi liiguvad. Kui mõni ämblik on teid hammustanud, siis järgige eespool kirjeldatud samme.

Lõppsõna

Hammustus on teie jaoks alati ebamugav ning ämbliku hammustuste puhul võib see olla eriti ohtlik. Kuid kui järgite neid samme ja pöördute õigeaegselt arsti poole, siis saate hammustuse tagasi lükata. Kõige tähtsam on siiski ennetus, nii et olge ettevaatlik ja hoidke end ämblikest eemal.