Nullkulu

Nullkulu

kui herilane nõelab?

Kui herilane nõelab

Kas teadsite, et herilaste nõelamised on palju ohtlikumad kui mesilaste omad? Kuigi need putukad võivad olla kasulikud, kui neid ei häiri, on herilaste nõelamine sageli valusam ja võib olla surmav, eriti kui inimene on allergiline. Selles artiklis räägime herilaste nõelamise sümptomitest, nende kõige levinumatest liikidest ja sellest, kuidas vältida nendega suhtlemist.

Kuidas herilase nõelamine inimest mõjutab?

Herilaste nõelamine on sageli väga valus ja võib põhjustada mitmeid sümptomeid. Nendeks sümptomiteks on tavaliselt turse, punetus, sügelus ja põletustunne nõelamiskohal. Need sümptomid võivad kesta mitu päeva ja võivad olla eriti tugevad, kui herilane on nõelanud tundlikku kohta, nagu näiteks huult või keel.

Mõnel juhul võib herilase nõelamine põhjustada tõsiseid allergilisi reaktsioone, mida tuntakse ka kui anafülaksia. Need reaktsioonid võivad põhjustada hingamisprobleeme, kõri turset ja šokki, ning neid tuleks kohe ravida. Kui teil esinevad pärast herilase nõelamist tõsised sümptomid, nagu krambid, hingamisraskused või teadvusetus, peaksite otsima kiiret meditsiinilist abi.

Millised on levinumad herilaste tüübid?

Maailma eri paigus elutseb rohkem kui 30 000 erinevat herilaste liiki. Euroopas on kõige levinumad herilaste tüübid tulise herilane ja saksakeelne herilane. Mõlemad liigid võivad olla väga agressiivsed, eriti kui nad tunnevad end ohustatuna.

Saksakeelsete herilaste kolooniad võivad olla väga suured ja nende nõelamine võib olla eriti ohtlik. Kuigi tulised herilased on tavaliselt väiksemad kui saksakeelsed herilased, võivad nad olla siiski üsna agressiivsed ja nende nõelamine võib olla väga valus.

Kuidas vältida herilaste nõelamist?

Õnneks saate võtta mitmeid meetmeid, et vältida herilaste nõelamist. Kõige olulisem on vältida kokkupuudet herilastega, eriti kui olete allergiline. Kui te siiski kohtate herilasi, siis tuleks järgida järgmisi juhiseid:

Ärge liigutage järsult või jookske herilaste poole

Ärge katsetage pesa hävitada

Kandke pikki rõivaid, mis hoiavad herilasi teie kehast eemal

Ärge jätke magusat või rasvast toitu lahtiselt seisvatele kohtadele

Ärge jätke uksi ja aknaid lahti

Järeldus

Herilaste nõelamine võib olla ohtlik ja valulik, eriti kui olete allergiline. Kuigi herilaste kokkupuudet on võimalik vältida, tuleks alati olla ettevaatlik nendega suhtlemisel ning järgida hoolikalt ohutusjuhiseid. Kui te siiski satute herilaste ohvriks, siis tuleks sümptomite ilmnemisel otsida professionaalset abi.