Nullkulu

Nullkulu

mida teha kui telefon kukkus vette?

Mida teha kui telefon kukkus vette

Tänapäeval on telefon nagu meie elu lahutamatu osa. See on meie kaaslane igapäevaelus, olgu siis tööl, kodus, koolis või reisil. Seetõttu on eriti oluline hoolitseda selle eest, et meie telefoni ei sattuks ohtlikke sitkusi või vedelikke, mis võiksid meie telefoni kahjustada.

Üks kõige sagedasemaid probleeme, mis meie telefoni võib mõjutada, on kukkumine vette. See on tõeline košmaar, sest enamik meist teab, et kui telefon jõuab vette, teeb see palju kahju ja võib kahjustada telefoni mõneks ajaks või isegi vaibuda. Sellisel juhul tahame aidata teil mõelda parimaid võimalusi, mida saate teha, kui telefon kukub vette, et säästa see kallis seade.

Mida teha kohe telefoni kukkumisel vette?

Kui teie telefon on just vette kukkunud, siis on järgnevad sammud, mida peaksite võtma, et proovida teie telefoni päästa:

Ärge lülitage telefoni sisse

Esimene asi, mida teha, kui telefon kukkus vette, on see välja lülitada ning see võimalikult kiiresti kuivale pinnale asetada. Siiski, ärge püüdke telefoni tööle saada, sest see võib põhjustada täiendavat kahju. Kui seade on sisse lülitatud, lülituge välja nii kiiresti kui võimalik ning eemaldage aku (kui see sobib) ja SIM-kaart.

Kuivatage telefoni

Telefon tuleb kuivatada, et vältida ohtlikke kahjustusi. Esimene samm on telefoni kuivatamine rätikuga, et eemaldada väline vesi. Kui on olemas spetsiaalne tõmbas kuivatamise meetod, võite seda proovida, kuid pidage meeles, et kuum õhk võib telefoni kahjustada. Lisaks saate telefoni kuivatamiseks kasutada kuivatusaineid nagu riisi, silikageelid või spetsiaalsed kuivatid.

Ärge ühendage telefoni

Kui telefon kukkus vette, siis ühendage see elektrivõrku, USB-pordi kaudu või laadige see juhtmevabalt, sest telefon võib olla märjaks saanud. Kui te seda siiski teete, võib see jällegi põhjustada rohkem kahju.

Kui teie telefon hakkab uuesti tööle või kui ei, mida teha?

Kui olete oma telefoni kuivatanud ja proovinud seda uuesti tööle panna, võib see kas töötada või mitte. Kui teie telefon hakkab tööle, siis on see hea uudis. Kuid mõned probleemid nagu nupud, laadimine või kõlarid võivad veel katki olla. Kui see on nii, võib juhtuda, et peate telefoni parandama või vahetama osi.

Kui teie telefon ei tööta, ei anna alla. Kui aga hoolimata kõigist oma jõupingutustest ei tööta teie telefon, võite selle juhtmevabalt esindajale viia või parandustöökojas parandada lasta.

Kui mõni kaamera, nupp või muu osa ei tööta, on see tavaliselt lihtne parandada. Siiski, kui on tõsisem probleem, nagu kahjustatud ekraan või laadimisport, võib see maksta rohkem. Seetõttu on soovitatav teada telefoni kindlustuspoliitikat ja võimalusi.

Kuidas vältida oma telefoni sattumist vette?

Telefoni kukkumisest veekogusse on võimalikult lihtne lihtsalt hoida telefoni ohutult kinni, kuid ärge kunagi kahetsege ette. Mõned näpunäited, mis aitavad teil vältida selle probleemi tekkimist, sisaldavad järgmist:

Kasutage kaitsekile

Kaitsekile ei kaitse mitte ainult teie telefoni kriimustuste ja pragude eest, vaid vähendab ka veekontakti. Samuti on see odav, kui võrrelda telefoni muutmise kuludega.

Hoidke telefoni eemal vedelikest

Kui teate, et te ei saa hoida telefoni piisavalt kindlalt, pidage meeles, et hoidke telefoni eemal vedelikest. Ärge pange oma telefoni lauale juurest või saunast või vannist hoolimata.

Kasutage veekindlat kesta

Veekindel kest võib olla suur investeering, kuna see võimaldab teil telefoniga supelda või sukelduda veekogus pritside tasemel ehk kuni sügavuseni umbes kolm meetrit. Kuid veega kokkupuute korral ei ole see siiski sajaprotsendiliselt kindel.

Järeldus

Kokkuvõttes on telefon kukkumine vette üks suur õnnetus, mis võib põhjustada palju kahju. Kuid sellest hoolimata õnneks on ka võimalik seda kahju piirata, pakkudes professionaalset hooldust ja abi. Nagu alati, on ennetamine parim ravi, nii et pidage meeles oma telefoniga hästi ümber käia ja hoida seda ohutul kohal, niiviisi ei ürita te peagi oma telefoni uuesti tööle saada.