Nullkulu

Nullkulu

mida pakkida haiglakotti?

Mida pakkida haiglakotti: Kuidas valmistuda sünnituseks ja haiglapäevadeks

Raseduse lõpp ning sünnitus on üks olulisemaid elusündmusi, mis nõuab palju ettevalmistust ja teadmisi. Üks vajalikke ettevalmistusi on võtta aega ja mõelda, mida võtta kaasa haiglakotti. Esmapilgul võib tunduda, et vajalikke asju on vähe, kuid tegelikult on haiglas kulutatavad päevad pikad ning ema ja lapse hea enesetunne sõltub suurel määral korralikust ettevalmistusest ja pakkimisest. Selles artiklis võtamegi lähemalt ette, mida pakkida haiglakotti.

Sünnituseks ja haiglapäevadeks vajalikud dokumendid

Enne haiglasse minekut on oluline veenduda, et kõik vajalikud dokumendid on kaasas. Kontrollida tuleb isikut tõendavat dokumenti (ID-kaarti või passi), ravikindlustuskaarti ja rasedakaarti. Lisaks on soovitatav kaasa võtta ka perearsti saatekirja või eelmises haiglas antud tõendi, et vältida võimalikke arusaamatusi ravimitega või haigestumiste korral.

Mugavad riided ja jalanõud

Haiglas olek nõuab mugavaid rõivaid. Kõige parem on võtta kaasa öösärk, pidžaama ja sokid. Puuvillased materjalid on siinkohal eelistatud, kuna need on pehmed ja hingavad. Samuti peab arvestama, et riided võivad määrduda ja osad ei pruugi ka tagasi koju jõuda. Eraldi tuleb pakkida ka koduste riiete komplekt haiglast lahkumiseks. Lisaks tuleks kaasa võtta kaipudega libisemisvastased sussid/mokassiinid.

Hügieenitarbed

Hügieenitarbed on haiglakotis eriti olulised, kuna emad peavad pärast sünnitust järgima hügieenireegleid. Oluline on kaasa võtta nii hambapasta ja hambahari, šampoon ja palsam, seep ja dušigeel, desodoreeriv higistamisvastane vahend, tampoone, sidemeid ja intiimpesu vahendid. Haigla võib pakkuda ka minimaalset hügieenitarvete komplekti, kuid oma harjumuste järgi pakkides on mugavam.

Toit

Haiglates on küll saadaval toiduained ning söögikordadeks välja toodud ajad, kuid võib juhtuda, et need ajad ei sobi või soovitakse midagi erilist süüa. Seetõttu on kasulik kaasa võtta oma lemmiktoitu ja -jooke. Soovitame ka klaasi või pudeli, milles vett või muud jooki saab hoida.

Elektroonika ja meelelahutus

Haigla üksildases keskkonnas on meelelahutus äärmiselt oluline. Haiglasse on hea kaasa võtta mobiiltelefon ja laadija, sülearvuti, raamat või ajakiri ja kõrvaklapid, et oleks võimalik arsti soovitusel puhata või lõõgastuda. Samuti on hea mõte kaasa võtta fotokaamera või videokaamera, et salvestada kõige olulisemaid hetki.

Beebile vajalikud asjad

Kuna haiglas on tegemist ka lapse sünniga ja tuleb arvestada ka tema vajadustega, siis tuleb ka beebile pakkida vajalikud asjad. Olenevalt haigla võimalustest on vaja kaasa võtta ka nii-öelda “väljumiskomplekt”. Võta kaasa mitu vahetuskomplekti: bodysid, sokke, mütsikesi ja kergeid sallikesi. Samuti mõned kergemad tekid ja kindlasti ka tekk telefonile või kaamera jaoks. Kindlasti võta kaasa vastsündinutele mõeldud mähkmeid (laias laastus 8-10 tk päevas), niisked salvrätikud, beebiõli või kreemi, nina- ja kõrvatroppe ning beebiharja.

Sünnitusele kaasa võetav kott

Lisaks haiglakotile on oluline mõelda ka sellele, mida pakkida sünnitusele kaasa võetavasse kotti. See kott tuleks panna maha juba parajalt enne sünnitustuppa minekut, kuna sellega peab tulevane ema ise hakkama saama. Sünnitusele kaasa võetavasse kotti tuleks panna midagi kerget, mis võiks vajadusel joosi kinni püüda või pärast vahetatustega kõhtu maha pühkida. Samuti on hulgaliselt erinevaid pakkimisnimekirju või soovitusi, kuid selle artikli fookus on just haiglakotil.

Kokkuvõte

Haiglakoti pakkimine on ülesanne, mida tuleks võtta tõsiselt. Kuigi loetelu võib paista pika ja enamik esemeid võib tunduda elementaarne, aitab nende kõigi ärakorjamisel vähendada stressi ning hõlbustada sünnituse järgseid päevi haiglas. Mida suurem tähelepanu detailsusele ja sellele, kuidas pakkida, seda paremini kulgeb ka haiglasjärgne taastumine. Meeldetuletusena – oluline on hygieeniliste ja mugavate riiete valik, aga ka sobiliku toidu ning meelelahutuse kaasavõtmine. Kõige olulisem aga on võtta kaasa hea valik beebi riideid ja rätikuid, et saaksite sealt lahkuda puhtalt ja enesetundega, et olete saanud valmis teha sünnituse järgse ootamatu algusega kaasneva osa. Olles teadlik ning valmistunud, peaks haiglakoti pakkimine olema tunduvalt kergem.