Nullkulu

Nullkulu

mida öelda matustel?

Mida öelda matustel: Kuidas väljendada kaastunnet ja toetust leina perioodil

Kui kaotate pereliikme või lähedase sõbra, võib olla raske leida õigeid sõnu, mida öelda matustel. Kuid teie sõnad võivad pakkuda lohutust ja abi leinajatele. Pidades meeles mõningaid juhiseid, saate väljendada oma kaastunnet ja toetust leina perioodil.

Tutvuge matuse korraldusega

Kui kavatsete osaleda matustel, on hea mõte tutvuda matuse korraldusega. See aitab teil mõista, millal te võiksite pidada kõnet või tutvustada ennast leinajatele. Oluline on märkida, et mõnda kõne või sõnumit sobib öelda ainult õige aja ja koha peal.

Aita korraldada tseremooniat

Pakutav abi võib aidata korraldada matuse tseremooniat. See võib olla oluline viis leina perioodil toetuse väljendamiseks. Võite pakkuda oma teenuseid organiseerimaks sööki ja jooke, samuti aidata kaunistada matuseplatsi lilli või fotosid.

Kui kahtlete, ütle midagi lihtsat

Kui te ei tea, mida öelda, on lihtsa lause väljaütlemine parem kui midagi ütlemata jätmine. Lihtsad ja südamlikud fraasid nagu “mul on nii kahju”, “ma mõtlen sinule” või “ma olen alati sinu jaoks olemas” võivad aidata väljendada teie kaastunnet ja toetust.

Räägi lõhedustundest

Lõhedus tunne on leinajate jaoks tavaline emotsioon. See võib olla üks viis, kuidas väljendada oma enda kaastunnet. Öelge midagi sellist: “ma ei saa ette kujutada, mida sina läbid”, “see tõesti valu mulle sind sellises olukorras näha” või “sa ei ole üksi, ma olen sinuga koos sel raskel ajal”.

Paku praktilist abi

Praktiline abi võib olla üks parimaid viise, kuidas aidata leinajaid matuse perioodil. Pärast matuseid võite pakkuda transporti, sööki, lastehoidu või muud praktilist tuge, mida pere vajab. See aitab korraldada matuseid ja vähendada leinajate rasket koormat.

Vältige banaalseid fraase

Mõned fraasid ja väljendid, mida sageli kasutatakse, võivad tegelikult olla kahjulikud või solvavad. Kui kahtlete, vältige fraase nagu “tahvel on puhas” või “lähedane on paremas kohas”. Need fraasid võivad olla halvaks suhtlemiseks ja pakkuda vähe lohutust leinajatele.

Kasutage õiget keelt

Leina perioodil on oluline valida õiged sõnad, mida kasutada. Näiteks peaksite kasutama minevikuvorme, kui räägite surnud inimesest. Samuti peaksite vältima hinnanguid ja oletusi. Kasutage lihtsat ja ausat sõnastust.

Vältige väitlust ja vaikusest kõrvalehoidmist

Mõnikord on kiusatus arutada surnuga seotud küsimusi või küsimusi, kuid see pole sobiv viis kaastunde väljendamiseks. Samuti, kui teil pole midagi öelda, on parem lihtsalt oma olemasolu tunda anda. Istuge lähedaste kõrval, laske neil teada, et olete nende jaoks olemas, ja andke neile ruumi leinaperioodi läbimiseks.

Lõppsõna:

Kaastunne ja toetus leina ajal võivad olla lihtsad nimed, kuid samas väga olulised leinajatele. Oluline on valida oma sõnad hoolikalt ja mõelda, milline abi võiks olla kõige parem. Kasutage neid näpunäiteid, et aidata väljendada oma kaastunnet ja toetust leina perioodil. Teilt ei oodata perfektsionismi, vaid hoolivust ja toetust.