Nullkulu

Nullkulu

mida müüa laadal?

Mida müüa laadal: Näpunäited oskuslikuks ostmiseks ja müümiseks

Laatade külastamine on Eesti rahvale armas ajaveetmise vorm, kuid on ka suurepärane võimalus omatehtud käsitöö ning kohalike toodete müümiseks. Kui plaanid hakata isetehtud töid laadal müüma või soovid osta midagi huvitavat ja kohalikku, siis siin on mõned kasulikud näpunäited.

Valmistu ette ja ole organiseeritud
Enne laadale minekut on oluline ettevalmistus. Veendu, et sul on piisavalt tooteid, et katta kogu laadapäev ning et oled organiseeritud. Korja kaasa kõik vajalikud tarvikud, nagu müügipaviljoni kinnitusrihmad, volditud lauad ning toodete hinnasildid.

Ole seltskondlik ja ole sõbralik
Laatadel võib olla palju konkurente, seega on oluline eristuda ning suhelda klientidega. Ole lahke, sõbralik ning lase klientidel tooteid proovida ja katsetada. See aitab saada rohkem tähelepanu ja kliente.

Tee vajadusel allahindlust
Kui müüd mingit toodet, mis ei müü piisavalt hästi, siis kaalu hinna alandamist. Allahindlused meelitavad kliente ja tavaliselt lõppevad suuremate müügimahtudega.

Tutvusta end
Võta aega, et tutvuda oma klientidega ning selgitada välja nende vajadused ja soovid. See võib olla hea võimalus naabruskonna sidemete loomiseks ja tulevaste klientide leidmiseks.

Kasuta sotsiaalmeediat
Sotsiaalmeedia on suurepärane võimalus, kuidas laadaga seotud teavet levitada. Jagades sündmuse neile ümbritsevatele piirkondadele ja lehel olevatele klientidele, võib kaubanduslik jõud tugevneda.

Paku proovi ja jooki
Proovi- ja maitseproovid võivad klientide huvi suurendada ning pakkumine tervislikus suupistes või jookides võib neid laadal viibides pikemaks ajaks hoida.

Küsi tagasisidet
Kui keegi laadalt mõne toote ostab, küsi julgelt tagasisidet. See võib aidata oma tootevalikut paremini kohandada ja tulevastele klientidele kõige paremat pakkumist teha.

Vali klientidele atraktiivsed värvikombinatsioonid
Hea värvikombinatsioon võib sind laadalikult esile kerkida. Vali värvideks kollane, punane ja oranž, sest need on trikoloorile sobivad ning meelitavad tähelepanu enda poole.

Paku oma tootele unikaalne stiil ja kujundus
Unikaalne stiil ja kujundus võib su toote teistest sarnastest eristumiseks väga palju aidata. Veendu, et sinu tooteomadused oleksid hästi välja toodud ning paigutaksid sind erilise positsiooni kogu laadal.

Ole hea kaupleja
Lõpuks, ole hea kaupleja. Laadal hinnad kõiguvad ja on loomulik, et küsitud hinnad võivad erineda. Seega, tea, millal liiga kõrgele hinnale lõpuks ei maha pea ning selgitusi nii lausega “ok, kes soovib kaubelda?” jätta kulutamata.

Selles artiklis ütleme, mida müüa laadal, kuid see ei ole kõik. Näpunäidete järgimine võib aidata müüa rohkem kaupa ja sellest laadal osasaamisest võib kujuneda tõsine sissetulek. Seega, pange oma kätetööle ja otsustage, et just teie olete järgmine, kes hakkab müüma seda, mis põhjustab nõudluse kasvu kohalikul turul. Laada kasvatamine võib alata laada pakkumisest.