Nullkulu

Nullkulu

mida küsitakse gümnaasiumi sisseastumis vestlusel?

Mida küsitakse gümnaasiumi sisseastumis vestlusel

Sisseastumisvestlus on üks neist sündmustest, mida ei saa vältida, kui soovime saada gümnaasiumiharidust. See protsess võib tunduda hirmutav ja stressirohke, kuid saate valmistuda, et end sellest protsessist lihtsamalt läbi saada.

See artikkel annab teile ülevaate küsimustest, mida küsitakse gümnaasiumi sisseastumis vestlusel. Loomulikult võivad küsimused varieeruda sõltuvalt koolist ja õppesuunast, kuid siin on mõned levinumad küsimused, millele peaksite vastama.

Miks soovite seda konkreetset gümnaasiumi valida?
See küsimus on hädavajalik, sest koolile meeldib näha, et olete nende vastu tõeliselt huvitatud. Sellele küsimusele vastates peate väljendama oma soovi õppida selles konkreetse kooli raames ja selgitama, miks tunnete, et just see kool kõige rohkem sobib teie vajadustega. Kooli ajaloo tundmine, sissepääsu nõudmiste selgitamine ja õpetajate profiilide uurimine aitab teil valmistuda selleks küsimuseks vastamiseks.

Mis on teie tugevused?
Selle küsimuse peamine eesmärk on ülevaade üliõpilase isiksusest. Teile võidakse küsida teie tugevusi ja nõrkusi. Selgitage oma tugevaid külgi, mis on kasulikud koolis või ülikoolis. Kool hindab eriti inglise keele oskust, mis on vajalik paljudes ainetes.

Kus te oma tulevikus näete?
Sellele küsimusele vastamine on oluline, kuna kool soovib tagada, et nende lõpetajad saavutavad erialase edu. Kuid oluline pole mitte ainult tuleviku plaanide väljendamine, kuid ka nende haaramine ja konkreetsemaks muutmine. Rääkige, millist eriala soovite õppida ja milliseid karjäärivõimalusi näete endale tulevikus.

Räägi midagi endast, mida meie tulevikus ei tohiks teada
See küsimus räägib teie väärtustest ja isiksusest. Sellele küsimusele vastamine ei ole nii lihtne, kuid andke sellele küsimusele vastates endast parim. Rääkige huvitavatest hobidest, isiksusest or tagasihoidlikust taustast. Kõik, mida räägite, peaks kajastama teie sisemist maailma.

Milles olete kõige parem?
See küsimus annab võimaluse õpilase loomulike andete kajastamiseks. Vastates sellele küsimusele, rääkige oma kingitustest ja huvidest, mis teile kõige rohkem meeldivad. Kirjeldage olukordi, kus olete oma võimeid demonstreerinud, näiteks kooli spordimeeskonnas või kooli teatrigrupis.

Mis on teie lemmikteema?
Selle küsimuse eesmärk on selgitada, mida teile meeldib rohkem õppida ning kuidas teie hobid võivad anda teile koolis edumaa. Rääkige oma lemmikteemadest ja rääkige neist lähemalt. Vastused, mis peegeldavad teid, tugevdavad teie isikuomaduusi tervikuna.

Millega tegelete pärast kooli?
Kool soovib teada, kuidas kasutate vabast ajast väljaspool õppimist. Küsimus näitab teie huvisid, loovust ja juhtimisoskusi. Näidake oma panust erinevatesse hobidesse ja vabatahtlikesse tegevustesse, mida te enne olete teinud. Rääkige oma saavutustest ja kuidas teie kogemused võivad kaasa aidata koolis.

Kokkuvõte
Gümnaasiumi sisseastumisvestlus ei ole nii hirmutav kui see algul võib tunduda. Lihtsalt ettevalmistus ja vastamine levinud küsimustele annab teile vaheaja ja sooritada vestluse säravalt. Nagu öeldud, võivad küsimused varieeruda, kuid see artikkel annab teile ülevaate sellest, mida tavaliselt sisseastumisvestlusel küsitakse. Edu oma sisseastumisel!