Nullkulu

Nullkulu

mida kinkida lastele jõuludeks?

Mida kinkida lastele jõuludeks?

Jõulud on rõõmsad ja pidulikud pühad, mis toovad meie ellu palju armastust, rahu ja rõõmu. Need pühad on eriti tähtsad lastele, kuna nende jaoks on see aeg, mil kingid ja üllatused on kõikjal. Kui ka sina oled otsinud kingitusi lastele, siis oleme kokku pannud selles artiklis mõned suurepärased kingiideed, mis võiksid olla nii kasulikud kui ka meelelahutuslikud.

Mänguasjad

Mänguasjad on lastele üks suurimaid rõõmuallikaid ja jõulude ajal võiks seda veelgi suurendada. Võiksid valida näiteks Lego komplektid, mis arendavad laste loogilist mõtlemist ja loovust, või Barbie nukud, mis aitavad tüdrukutel oma kujutlusvõimet rakendada. Kui lapsevanemad on loodusearmastajad, siis võiks kaaluda ka puuvillast mänguasju – need on keskkonnasõbralikud ja ohutud lastele.

Raamatud

Lastele sobivad erinevad raamatud, mis arendavad nende kujutlusvõimet ja lugemisoskust. Kui laps armastab lugemist, siis sobivad talle kindlasti raamatud, millel on huvitavad ja kaasakiskuvad lood. Kui aga soovid aidata lastel õppida midagi uut ja kasulikku, siis võiks kaaluda teaduslikke raamatuid või ristsõnadega tegevusraamatuid.

Mängud

Mängud on lastele veel üks suur rõõmuallikas, eriti jõulude ajal. Olgu selleks siis lauamängud, konsoolimängud või nutiplatvormide mängud – peaasi, et need oleksid sobilikud lapse vanusele ning pakuksid ka õppimisvõimalusi. Nt võiks kaaluda algupäraseid lauamänge, mis arendavad lapse mõtlemist ja loogikat.

Sportimisvahendid

Kui laps on spordisõber, siis on sportimisvahendid täppideks i peal. Nt jalgrattaga sõitmine on lõbus ja vajalik füüsilise aktiivsuse ajal. Samuti võib kaaluda rulluiske, pallimänge ja mida iganes spordiala laps armastab.

Kunstitarbed

Lastele meeldib teha käsitööd, joonistada, värvida ja kirjutada. Nt värvilised kriidid ja piparkoogivormid on vaid mõned lahedad ideed. Kunstitarbed on kingiidee, mis arendavad laste loovust ja kunstiandeid, samuti aitavad kaasa käelistele oskustele ja sellele, et laps saab kodustes tingimustes loomingulisi tegevusi harrastada.

Nutitelefonid ja tahvelarvutid

Nutitelefonid ja tahvelarvutid on saanud laste hulgas järjest populaarsemaks. Kui soovid lastele midagi sellist kinkida, siis kindlasti tasub valik teha vastavalt lapse vanusele ning sellele, kui palju aega ta seadme taga veedab. Näiteks päeviku ja kirjutamisprogrammid võimaldavad lapsel fantaasia lendu lasta ning aitab kaasa oskuste arengule.

Kokkuvõte

Jõulud on pere ja laste jaoks oluline aeg. Kingitused on oluline osa sellest. Selles artiklis on tutvustatud erinevaid kingitusi, mis võiksid olla nii meelelahutuslikud kui ka kasulikud, olenevalt lapse vanusest ja huvialadest. Loodame, et leidsid siit inspiratsiooni ja leiad lapsele sobiva kingituse. Melania kottunud, kuid mõne tipptasemel kingituse valimine nõuab palju aega ja vaeva, nii et planeerige oma kingitus varakult. Head jõulud kõigile!