Nullkulu

Nullkulu

kus saab suusatada?

Kus Saab Suusatada: Avasta Eesti Parimaid Suusamaastikke

Eesti on tuntud kui maailma üks suusatamise meeliskohadest, kus pole üllatav, et siin on suurepärased suusarajad. Eesti suusatamismaastikud on laiaulatuslikud, ning neid on igasugusteks erinevateks suusasõidustiilideks. Siin on klassikalisest stiilist kuni uute kaasaegsete suusatamistrikkideni, ning kõik värvid ja kogemused kogu Eestis. Kui soovid välja selgitada, kus saab suusatada, siis loe edasi …

Kuidas leida parimaid suusamaastikke Eestis?

Eesti riik pakub suurepäraseid suusatamisvõimalusi nii kohalikele kui ka rahvusvahelistele suusatajatele. Siin on laiaulatuslikud suusatamise ja lumelauasõidu looduslikud, maalilised ja suurepärase loodusvaatega rajad. Eesti suusamaastikke leidub kõikjal riigis ja neid kasutatakse nii võistlustingimustes kui ka lihtsalt suusatamise jaoks. Siin on mõned peamised suusatamiskohad Eestis:

Otepää Winterplace: Otepää on Eesti suusatamisele määrav koht, kus on mitu suusa- ja lumelauasõiduks ette nähtud kohta. Selle ehitisepargi (medaliga autasustatud) nimeks on “Kuutsemäe puhkekesksus”, mis on populaarne koht ka suurvõistluste nagu testvõistluste jaoks. Lisaks on Kuutsemäe puhkekeskuses ka võimalusi lõõgastumiseks, näiteks spaa või mitmesuguste muude tegevuste, nagu jääskulptuuri meisterdamine.

Pirita Spordikeskus: Pirita on suurepärane rannikuäärne ala, kus on metsikud ja looduslikud suusarajad. Pirita on üks maalilisemaid kohti Eestis, mis pakub erinevaid spordirajatisi nagu suusatamis- ja jalgpalliväljakud, korvpalliväljakud jne. Spordikeskuses on olemas ka spordisaalid, väljakud ja suusasõidutee. See on suurepärane koht, et nautida talve tegevusi Eestis.

Tõrva suusarajad: Need rajad on suurepärased, kuna neil on mitmeid erinevaid mänge ja võimalusi. Siin saad valida kas spordivõistlusena või lihtsalt perekondlikuks meelelahutuseks. Ja üllatav, kuid Tõrva suusarajad on ka ajaloolised, kuna siin toimusid rahvuslikud suusavõistlused juba 1926. aastast saadik. Seega on see koht väga eriline ja arvukate ajalooliste võistluste paik ning piirkonna kultuuriline sümbol.

Otepää Tehvandi suusakeskus: Tehvandi on Eesti üks vanimaid ja tuntumaid suusatamise keskusi, siin on looduslikud ja hooldatud suusarajad. Siin võõrustab Eesti ka mitmeid rahvusvahelisi suusatamisvõistlusi ja rahvusvahelisi laagreid. Siin on võimalik laenutada suusavarustust, ostes ka suusatamiseks varustust, siin on kohvikud ja hotellid suusatamisrahvale.

Haanja suusamaastikud: Haanja suusamaastikud on Hargla valla juures ja on tuntud oma suurepäraste lumetammingute poolest. Haanja piirkond on tuntud juba aastatuhandeid tagasi, kui see ala oli Rahvaste teega seotud kaubateid. Haanja suusamaastik pakub rohkem kui 50 km pikkuseid suusaradasid, siin on ka süstepaga ( ehk lumehiiglid) mäe otsas laskmist. Haanjamehe vürtsikaru sõit on aga üks kuulsamaid lumemõnusid, mis on järsu langusega ja kutsutakse sportlane kiirustama.

Elva suusamaastik: Elva on suurepärane suusamaastik lihtsalt oma ainulaadse geograafia tõttu. Maastikud on niiskemad ja on täis kauneid järvistuid ning jõgesid. Elvas on ka väga palju erinevaid suusaringe ja suusatamisrajad viivad külastajaid tihedate ja hästi lainetavate metsade ja maaliliste maastike juurde. Looduslik ja lihtne Elva kohalik suusamaastiku fenomen on ka nõmme, mida saab tõusta ja ajada nagu uppuvat lumehange.

Kokkuvõte

Eesti suusatamine on maailma tasemel, ning just seetõttu on siin palju rahvusvahelist suusatamisvõistlust. Suusatamisrajal on valmimistunde, rahulolu ja sõiduharjutamise ajal elamus. Seega kuidas valida parim koht, kus saab suusatada? Võid alati proovida meie soovitatud kohti nagu Otepää Winterplace, Pirita Spordikeskus, Tõrva suusarajad, Otepää Tehvandi suusakeskus, Haanja suusamaastikud ja Elva suusamaastikud. Need on kohad, kus saate tunda mõnusat ja rahulikku talve ning kogeda palju erinevaid suusatamisvõimalusi. Eesti riik pakub suurepäraste suusatamisvõimaluste ühenduse nauditava puhkusega igale suusatamishuvilisele.