Nullkulu

Nullkulu

kus nimetatud kohtadest toimub teeliiklus liikluskindlustuse seaduse tähenduses?

Kus nimetatud kohtadest toimub teeliiklus liikluskindlustuse seaduse tähenduses

Liikluskindlustus on Eestis kohustuslik autojuhtimiseks ning kaitseb liiklusõnnetuse korral nii autojuhti kui teisi liiklejaid. Kuid kus täpselt toimub teeliiklus liikluskindlustuse seaduse tähenduses? Selles artiklis uurime erinevaid kohti, kus liikluskindlustus on kohustuslik.

Peamised kohad, kus liikluskindlustus on kohustuslik, on teed ja tänavad. See hõlmab kõiki Eesti teid ja tänavaid, sh maanteed ja linnatänavad. Ükski auto ei tohi Eestis liikuda ilma korraliku liikluskindlustuseta.

Liikluskindlustuse seadus hõlmab ka muid kohti, kus liikluskindlustus on kohustuslik. Näiteks peavad kõik sõidukid, mis on registreeritud kui maastikusõidukid, samuti olema kindlustatud vastavalt liikluskindlustuse seadusele.

Samuti on kohustuslik liikluskindlustus kõigile traktoritele, olenemata kasutuskohast. See tähendab, et kõik põllumajandusettevõtted peavad tagama, et nende traktorid on kindlustatud vastavalt liikluskindlustuse seadusele.

Lisaks peavad kõik sõidukid, mis on mõeldud liikumiseks rööbastelt väljaspool, nagu näiteks ATV-d ja mootorrattad, samuti olema kindlustatud vastavalt liikluskindlustuse seadusele. Kui sõidad selliste sõidukitega teedel või tänavatel, peab kindlustus olema kehtiv.

Liikluskindlustus on kohustuslik ka Eesti peamistes pargi- ja loodusmaastikes. Kui soovite sõita ATV-ga või muude sõidukitega kohtades, kus on sõiduteede puudumine, peab olema olemas kindlustus vastavalt liikluskindlustuse seadusele.

Lisaks on liikluskindlustus kohustuslik ka sellistes kohtades nagu kaubanduskeskused ja parklad. Oluline on teada, et kui parkid autosid oma kinnistul, peab liikluskindlustus olema kehtiv, olenemata sellest, kas sõiduk on ajutiselt peatatud või hooldatud.

Kokkuvõte

Liikluskindlustus on väga oluline kaitse nii autojuhi kui ka teiste liiklejate jaoks. Kõik autod peavad Eestis liikuma liikluskindlustusega vastavalt seadusele. Samuti on liikluskindlustus kohustuslik teatud kohtades, nagu maastikusõidukid ja traktorid. Veenduge, et kõikides autojuhtimise olukordades oleks liikluskindlustus kehtiv, et tagada teie enda ja teiste liiklejate ohutus.