Nullkulu

Nullkulu

kus ehitati maailma esimene auto?

Kus Ehitati Maailma Esimene Auto?

Maailma esimene auto on olnud inimkonna üks suurimaid saavutusi. Selle ehitamise ajalugu on täis põnevaid seiku ja intriige. Autod on tulnud kaugele alustades esimesest auruautost, mille käiguvahetused olid teistel inimestel juhul, kui see keegi oli, kes muutis käiku lõiketeraga. Praegu meie tänavatel sõitvad autod kasutavad erinevaid kütuseid, liiguvad suurematel kiirustel ning on välja arendatud uute tehnoloogiat kasutavate autotootjate poolt. Kuid see kõik algas väikesest ideest, mis kiiremini arenema hakkas, kui keegi seda oleks osanud ette näha.

Maailma esimese auto lugu algab 1886. aastal, mil Carl Benz ehitas auto, mida nimetati Benz Patent-Wageniks. Carl Benz oli Saksa leiutaja ja autotööstuse pioneer, kes oli mõned aastad varem töötanud neljasilindrilise mootori kallal. Tema eesmärk oli välja töötada liikumisvahend, mis ei vajaks hobuseid. Ta töötas oma idee kallal aastaid, kuni ta arendas välja esimese toimiva kahe tsüklilise poppetmootoriga auto.

Benz Patent-Wagen kasutas jätkusuutlikku kütust, mis oli tehtud petrooleumi destilleerimisel. See mootor võimaldas autol sõita kuni 16 km/h, mis oli sel ajal suur kiirus. Auto kaalus ligi 300 kg, millest 100 kg kandis märgise Wagen ehk mootor. Kolme rattaga auto disain oli suunatud inimeste mugavusele, sõitjate istmed olid paigutatud üksteise taha, stabiilsuse tagamiseks.

Kuid auto ehitamine oli ka kaootiline ja mõnikord ka ohtlik protsess. Benz Patent-Wageni ehitamisel oli palju raskusi ning salvestatakse lugusid, kus Carl Benz üritas oma esimest autot käivitada, kuid seade plahvatas enne, kui ta õnnestus seda sõita. Kui aga lõpuks auto käivitus, töötas see hästi ja kogus palju tähelepanu.

Benz Patent-Wagen on väga oluline ajalooline sündmus, kuna see andis autode maailmale laiemalt haaret ja tõid tähelepanu autotööstusele. Auto heitmete asendamine hobuste väljaheitega oli suur samm keskkonnahoiu suunas ning see ajendas paljusid inimesi ka tänapäeval uurima loodussõbralikumaid alternatiive mootorsõidukitele.

Kokkuvõte

Maailma esimese auto lugu on auhinnatud tase ning selles on palju põnevaid ja intrigeerivaid sündmusi. Carl Benzi Benz Patent-Wageni esmakordne juhtimine oli tohutu saavutus, mis muutis autotööstuse ajalugu. Benz töö alusel on loodud enamik maailma autotootjatest ning tema töö jätkub ja areneb tänaseni. Tema loodud esimene auto on jäänud ikooniliseks teoseks, ja tõestuseks inimese loovuse ja visaduse kohta.