Nullkulu

Nullkulu

kus ehitati esimene auto?

Kus Ehitati Esimene Auto?

Autode ajalugu on täis huvitavaid fakte ja leiutisi ning selle levinud tarbeeseme teekond on olnud tähistatud lugematute verstapostidega. Paljude inimeste jaoks on auto nii mõistetav ja enesestmõistetav, et vaevalt oskavad nad isegi kujutleda aega, mil see sõiduvahend alles alguses oli ning alles välja mõeldud põnev tehniline imetlusväärne leiutis. Kuid kõik algas ühest ajaloosündmusest aastal 1885, mil Saksamaal sai J. W. B. Daimleri ja K. Benz’i insenerimeeltest alguse sõiduautode tootmine ning kogu maailm asus auto leiutamise valdkonda uurima.

Kuigi Daimler ja Benz loodi sõiduauto esimesena, tuleb autode ajaloo algusest rääkides märkida üht Ühendriikide meest nimega Henry Ford, kes ehitas esimese autotehase ja masstoodangus auto valmistamise võimalikuks muutis.

Kuid millisest riigist sai esimene auto alguse? Seda küsimust uurides jõuame tagasi Saksamaale ning konkreetsemalt Karlsruhe linna. Seal asus Gottlieb Daimleri esimeses tehases, kus ta ehitas esimese sisepõlemismootoriga sõiduki, mis sarnanes ennekäijatele vaid mootori poolest, kuid millest sai hiljem aluse ka Daimleri firmale. Auto sündis 1886. aastal ja oli tuntud kui Reitingeri mootorratta-autokahe inimese masin.

Siiski peab mainima, et autotootmises kasutatakse tänapäeval keerukalt tehnoloogiaid, mis erinevad oluliselt algsetest mootoritest ja auto disainist, mis toob kaasa keerukuse ja mudelite erineva käitumise. Autotööstus on kasvanud tohutuks ja see on arenenud kogu maailmas, luues töökohti, suurendades majanduskasvu ning muutes elustiili ja keskkonda.

Kokkuvõttes võib öelda, et auto ajalugu algas Saksamaal, täpsemalt Karlsruhe linnas, kus Gottlieb Daimler tegi oma esimesed sammud mootorsõidukite tootmise valdkonnas. Autode liikumine on ajast aega muutunud ning auto on tänasel päeval vormimise ja tootmise kõrval tehnoloogias hädavajalik.