Nullkulu

Nullkulu

kus asuvad helme koopad?

Kus asuvad Helme koopad – Eesti põnevad koobastikud

Helme koopad pakuvad Eesti loodushuvilistele põnevat avastamisrõõmu. Võib-olla olete kuulnud, et Põhja-Eesti paekivikarstilehti iseloomustavad just koobastikud, kuid tegelikult on Eestis koopaid veel ja veel ning ka Lõuna-Eesti ei jää siin maha.

Helme koopad asuvad Pärnus ja kuuluvad Pärnumaa looduskaitsealasse. Koobas on eriline just oma ajaloolise väärtuse poolest, sest siin leidub erakordselt palju erinevaid sambaid ja orgaanilisi jääke. Helme koobas on rajatud lubjakiviplatoo kihistusse ning on umbes 6km pikk. Koobas on moodustunud 360 miljonit aastat tagasi, kui siin valitses troopiline ilm. Ilmaolud soodustasid kivististe tekkimist ning just nii saidki sündida Helme koopa kaunid kivistised, mida on võimalik koopa seintelt näha.

Kui lähete Helme koobastesse avastama, siis teile pakutakse võimalust külastada ka kolme erinevat korrust, millest esimene on täis erinevaid veesõõre, teine aga täis erinevaid maastikuvorme. Kogu koopas on pidev temperatuur (6-7 kraadi) ning niiskus, seega võiksite panna kaasa jope ning millegi veekindla. Helme koopasse sissepääs on üsna avar, mis võimaldab külastajatel ohutult liikuda ja koobast avastada.

Kui lähete Helme koobastesse avastama, siis oleks soovituslik kaasa võtta korralikud jalanõud, mis oleksid justkui matkasaapad ning sobilikud erinevateks tegevusteks koopas. Lisaks soovitatakse kaasa võtta ka patareitoitel taskulamp, et vajadusel tagada parem valgustus. Mobiiltelefonid ei pruugi koobastes töötada.

Koobas on avatud kõigile huvilistele ning Eestis elavatele inimestele võrdselt. Helme koopad pakuvad võimalust rikastada oma elu uute kogemustega ning samal ajal avastada Eesti looduse eripära. Koopas pakutakse ka giidiga ekskursioone, millisel juhul on teadmised koopa ajaloost ja loodusest garanteeritud.

Kõiges selles üllatavas koobastikus leidub rohkelt looduse eripära ning ajalugu. Helme koobas on justkui vana ajastu pärandus kaasaegses päevas, mis hoiab endas erinevaid mälestusi ja lugusid. Seetõttu on Helme koobastesse minek justkui retk ajaloosse.

Tulles tagasi teemaks, kus asuvad Helme koopad, siis Helme koopad asuvad Pärnumaal, üks väike osa Eesti põnevast koobastikust. Koobastesse saab minna soovi korral ka giidiga, mis tagab teadmised nii kivimite kui ka koopa ajaloo kohta. Soovi korral saab ka liikuda omal käel, kuid siis oleks soovituslik kaasa võtta varustus, millega end koopas mugavalt tunda, et nautida koobaste võlu täielikult.

Loodushuvilistele on Helme koopad kindlasti avastamisväärne objekt, kuna kõigel on oma lugu ja ajalugu. Koobas ise võib külastajatele tunduda huvitavalt salapärane, ent see lisabki vaid suuremat aurat koopa avastamisel. Seega, kui vajate uut kogemust ja huvi Eesti looduse vastu, siis tasub kindlasti ühe korra külastada Helme koopaid.

Kokkuvõtteks on kus asuvad Helme koopad väga huvitav objekt, mille avastamine on elamuslik ja üllatav. Koobad avardavad teadmisi Eesti looduse kohta ning annavad võimaluse uppuda ajaloolisse maailma. Oma avastusretke tehes võiks soovituslikult kaasa võtta korraliku varustuse ja giidi, et saavutada maksimaalne nauding koobaste avastamisest.