Nullkulu

Nullkulu

kuidas valida lapsele suuski?

Kuidas valida lapsele suuski

Suuksi valides on palju tegureid, mida tuleb arvesse võtta, eriti kui valite suuski lapsele. Kuna lapsed kasvavad kiiresti, peaksid nad ostma sobivad suusad, mis vastavad nende kasvule ja oskustele.

Esiteks tuleb mõista, millist tüüpi suuski on olemas. Klassikalised suusad sobivad enamasti rahulikuks suusatamiseks ning neid kasutatakse enamasti ka suusaalade võistlustel. Malerajal suusatamiseks sobivad hoopis rullsuusad. Lastele sobivad kõige paremini klassikalised suusad, kuna nad pole veel harjunud keerulisemate suusatamisstiilidega.

Peale sobiva tüübi välja valimist on aeg valida sobiv pikkus. Lapse suuskade pikkus peaks olema ligikaudu 20-30cm pikem kui tema enda pikkus. See tagab, et suusad sobivad lapsele ja suuskadega õppimine on lihtsam. Kui aga teil on oma lapsele tutvustatud suusatamise erinevaid tehnikaid, siis valige suusad, mis sobivad kõige paremini teie lapse oskustele.

Kõige olulisemaks faktoriks, mida tuleks suuskade valimisel arvestada, on painduvus. Paindlikkus sõltub ka suusakihi paksusest. Lastel on vaja läbida suusaeelne õpe, mis hõlmab suusatamise alusharjutusi ja põhilisi suusatamisoskusi. Seetõttu on lastele mõeldud tavalised saapad kasutusel ainult esimesel 2-3 aastal, nad sulgeda raskuse ja on teisel pool lukku. Paindlikumad suusad on ideaalsed lastele, kuna nad aitavad tagada sobiva haardumise paljude erinevate lumeolude puhul.

Lapsepõlves õpivad lapsed erinevaid asju, kaasa arvatud suusatamist ja lumeoludega kohanemist. Seetõttu peaksid lapsevanemad soetama suusad, mis sobivad lapse oskustele, mistõttu peavad suusad pakkuma stabiilset ja hästi tasakaalustatud suusatamist. Sobivad suusad peaksid olema stabiilsemad eesmistes osades ja paindlikumad suusa survekeskel ning tagaosas. Klassikaliste suuskade valimisel pöörake tähelepanu paindlikkusele.

Teine oluline tegur, mida tuleb arvestada, on suusade lindi pikkus. Lapsi võib sageli kaitsta ka vaevalt küünega, kuid tuleb meeles pidada, et liiga pika lindi korral võivad lapsed maha kukkuda ja end vigastada. Liiga lühikese lingi korral ei pruugi suusad hästi pidada. Seega peaksite proovima leida sellise pikkuse lindid, mis vastavad teie lapse kasvule ning tagavad piisava ohutuse.

Lõpuks, kui te valmistute lapsele uute suuskade ostmiseks, helistage kohalikule spordipoele, kus nad võivad anda teile asjatundlikke nõuandeid suusade valimisel. Samuti pidage meeles, et kui teil on suusad valitud, siis tuleb enne nende kasutamist tugev sidumine kindlasti üle vaadata.

Kokkuvõtteks, kui valite lapsele sobivad suusad, pidage meeles, et peate arvestama lapse oskuste tasemega, suuskade painduvuse ja pikkusega. Nõuetekohaselt valitud suusad aitavad tagada, et suusatamine oleks lõbus ja turvaline tegevus.