Nullkulu

Nullkulu

kuidas tühistada lennupileteid?

KUIDAS TÜHISTADA LENNUPILETEID

Lennupileteid tühistatakse erinevatel põhjustel – haigestumine, reisiplaanides muudatused või isiklikud põhjused. Siiski võib lennupileti tühistamise protsess olla segane ja keeruline. Selles artiklis annan juhised, kuidas tühistada lennupileteid ja millised on lennufirmade tühistamisreeglid.

Miks tühistada lennupilet?

Enne tühistamistulemusi kaalumist on oluline teada, miks soovite lennupileti tühistada. Kui tühistamise põhjus on teie kontrolli all olev põhjus, on tühistamisega seotud kulud tavaliselt suuremad. Kui aga lennufirma ise tühistab lennu, ei maksa reisija midagi. Lisaks võib tühistamise põhjuseks olla ka arusaamatus või takistus, mis tekib lennufirma poolel. Sellisel juhul pakub lennufirma tavaliselt alternatiivseid lennuplaane või hüvitisi.

Kuidas tühistada lennupilet?

Lennupileti tühistamiseks tuleb tavaliselt võtta ühendust lennufirmaga. Enamik lennufirmasid võimaldab teil oma pileteid tühistada veebis, telefoni teel või lennujaamas kohapeal. Paljud lennufirmad võimaldavad ka lennupileteid tühistada reisibüroode kaudu. Seetõttu on oluline kontrollida, milline meetod sobib teie jaoks kõige paremini.

Internetis tühistamine

Enamik lennufirmasid pakub võimalust tühistada lennupileteid oma veebisaidi kaudu. Enne tühistamistulemuste otsustamist tuleb kontrollida lennufirma tühistamispoliitikat, kui seda pole juba tehtud. Enamik lennufirmasid pakub vähemalt osalist tagasimakset, kui tühistamine toimub kindla ajavahemiku jooksul enne lendu.

Telefoni teel tühistamine

Lennupileti tühistamine telefoni teel on mugav viis lennufirmaga ühendust võtta. Mõnes lennufirmas on klienditeenindajad saadaval ööpäevaringselt, kui aga klienditeenindaja kättesaamine võtab kauem aega, soovitatakse eelistada veebis tühistamist. Telefoni teel tühistamise protsess on tavaliselt kiire ja lihtne, kuid võib kaasa tuua tühistamistasusid.

Lennujaama kohapealne tühistamine

Kui te ei saa lennupileteid ise tühistada, kuna neid ostsite lennujaamast, peate tegema seda lennujaama kohapeal. Enamik lennujaamu pakub müügiagente või klienditeenindajaid, kes saavad teiega ühendust võtta ja lennupileteid tühistada. Kooskõlas lennufirma tühistamispoliitikaga esitab lennujaama klienditeenindaja ka kõik vajalikud taotlused, et saaksite tühistamistasusid vältida.

Millal tuleb tasuda tühistamistasusid?

Kui olete lennu tühistanud, võib lennufirma küsida tühistamistasusid. Tasus umiseb tavaliselt korraga või protsendina piletihinnast sõltuvalt sellest, millal tühistamine toimub. Kui tühistate lennupiletid vahetult enne lendu, võivad tühistamistasud ulatuda lausa kuni 100% pileti hinnast. Kui olete aga tühistamisplaanidest teatanud lennufirmale piisavalt varakult, võite saada vähemalt osalise tagasimakse.

Tühistatud lennupiletite hüvitised

Kui lennupiletid tühistatakse lennufirma tõttu, ei kaasne nende tühistamisega reisija jaoks mingisuguseid kulusid. Lisaks pakub lennufirma alternatiivseid lendude aegu või hüvitisi. Kuid kui tühistamine on tingitud loodusõnnetusest, streigist, mehhaanilistest probleemidest või muudest sellistest olukordadest, võib lennufirma pakkuda lisaks transpordile ka ööbimiskohti ja toitu.

Lõppsõna

Lennupileti tühistamine võib tunduda keeruline ja segane. Sellegipoolest on väga oluline lennufirma tühistamispoliitikaga hästi kursis olla. Sel viisil saate vältida ebameeldivaid üllatusi, nagu tühistamistasude üleliigseid kulusid. Kuid kui mõnel muul põhjusel peate lendama, kutsen teid üles põhjalikult uurima ka alternatiivseid võimalusi, nagu lennu muutmist või edasilükkamist. Nii saate reisida ilma stressi ja probleemideta.