Nullkulu

Nullkulu

kuidas teha komposti?

Kuidas teha komposti – tervisliku aia saladused

Kas teadsid, et kompost on üks parimaid võimalusi teha aia jaoks pinnast rikkamaks ja tervislikumaks? Komposti kasutamine, mida saate ise valmistada, on jätkusuutlik ja keskkonnasõbralik lähenemine aednikuna.

Kuidas alustada?

Kompostimine on lihtsam, kui arvad ja see muudab nii palju. Esimene asi, mida alustamisel vaja on, on sobiv asukoht – veenduge, et oma kompostikahele oleks tehtud varjualune, näiteks lihtsalt kattega. Kompostihoiud võivad varieeruda suuruses, kuid ideaalne suurus on umbes 80 x 80 x 80 cm.

Mida on vaja?

Kõik, mida vajate, on natuke ruumi, aega ja jäätmeid. Peamine teema, millele tuleks pöörata tähelepanu, on selle koha valimine, kus toidujäätmeid hoiustada. Teil ei pea olema sel eesmärgil eraldi jäätmemahutit, kui seda tegelikult ei soovi. Lihtsalt valmistage oma kompostikaas sobivast suurusest, olgu seda hoidides või ämbri kasutades.

Kuidas toimib kompost?

Komposti valmistamisel on oluline, et teil oleksid vajalikud vahendid, ajakava ja tõhus protsess. Kõige paremini sobivad on järgmised materjalid, mis tagavad, et teie kompost saab jätkusuutliku aluse:
• Toiduained – peaaegu kõik puu-, köögi- ja toidujäätmed sobivad kompostimiseks, kuigi piirangud kehtivad raskemate jäätmete, näiteks liha, kalade või kuivatatud toidu kohta.
• Mullad – suurendavad organismide ja toitainete sisaldust, nagu näiteks bakterid, se
• Kuiv lehestik – kõige lihtsam kompost, mida valida, kui teil on vabu lehti, kasutage neid kindlasti, et aidata oma komposti küpsemisel.
• Paber – see on suurepärane kiudainete allikas, mis võib anda lisandväärtuse teie kompostimisele.
• Pruun paber – see on suurepärane jäätmete allikas, mida on lihtne kätte saada, juhul kui te vähegi tellimusi saate, ükskõik omatel pole välimised kihid, kõige sobivamad linnutiivulised.
• Õniürt

Komposti jaoks sobiva materjali valimiseks

Kõik, mida vajate oma kompostihoius, on kättesaadav teie koduaiast. On oluline meeles pidada, et halvad on sellised tööriistad nagu kemikaalid, mürk ja plastik – need tooted omavad negatiivset mõju oma kompostile, võttes kodu ja teie aiapinna kui keemilise saaste allika.

Kompostihoiu optimaalne temperatuur

Teie kompostihoiu optimaalseks temperatuuriks on 45°C – 65°C. See on ainus temperatuur, mille juures erinevad protsessid toimuvad, kuna see soosib erinevatesse kihtidesse asetatud materjalide efektiivset lagunemist.

Kompostihoiu valmistumine – rikkalik kompost teie aeda

Kuidas aga saada oma maast uut toitainetest rikast materjali? See pole raketiteadus. On ainult paar põhitõed, mida peaksid teadma.

Lisage aeg-ajalt toidujäätmeid, et rikastada oma komposti taimede sobivate toitainetega

Lisage aeg-ajalt toidujäätmeid, et rikastada oma komposti taimede sobivate toitainetega. Valmistage oma kompostiks ämber, mis sisaldab köögijäätmeid, paberijäätmeid ja lehti. Valmistage kõik üksikud jäätmed esmalt väiksemateks tükkideks, mis tagavad meeldiva haisu vähendamise, aitades seejuures ka teie komposti kiiremini küpseda.

Kahjurputukad

Vältige eemaldades oma kompostikaubalt kahjurputukaid ja haigeid lehti, mis võiksid nakatada tervislikke taimi. Niipea kui need kahjurputukad on teie aluselt eemaldatud ning lehed lõigatud, lisage need oma kompostikaupa ja segage see kiirelt läbi. Nii hoolitsed selle eest, et õnnestumiseks on vajalikud kõik neli oskust: raputusetolerantsus, kaalutundlikkus, koordinatsioon ja õige tagasisidestruktuur.

Kokkuvõte

Nii et kui soovite oma aeda rikkamaks ja jätkusuutlikumaks muuta, siis tasub kaaluda komposti kasutamist. Lihtsalt leidke endale sobiv komposti lähtematerjal ja varuge endale natuke aega, et nautida suvel kaunist ja tervislikku aiapidu. Nagu sina võid gourmet massakrinažide pärast imetleda maitset, taimendid imetlevad kindlasti sinu oma kätetööna valmistatud kompostit.