Nullkulu

Nullkulu

kuidas teha filmi?

Kuidas teha filmi: Protsessi sammud ja nõuanded algajatele

Filmitegemine on kunstiline eneseväljendus, millel on nii esteetiline kui ka narratiivne väärtus. Kui te ei tea, kuidas filmi teha, võib see tunduda hirmutav väljakutse. Siiski, kui te võtate aega, et mõista protsessi ja seda, kuidas see toimib, saate luua oma filmi, millest olete uhked. Alustame uurimisega, mis film tegelikult on.

Alustamine: Mis on film?
Film on visuaalne kunstivorm, mis on loodud kasutades kaameraid, valgustust, heli, pildi- ja videotehnoloogiat jne. Film suudab edasi anda ideid, lugusid ja emotsioone publikule erinevate meediumiformaatide kaudu. Näiteks kui te olete olnud kinos või vaadanud Netflixi, siis olete kindlasti esimest korda näinud filmi.

Sammud Filmitegemise protsessis
Leiuta süžee- Filmitegemise esimene samm on süžee või loo arendamine. Mõelge sellele, mida te tahate oma filmis edasi anda või millist lugu te jutustada soovite. Veenduge, et loost on hõlpsasti aru saada ning loo tegelased on huvitavad ja hästi määratletud.

Kirjuta stsenaarium- Järgmine samm on stsenaariumi kirjutamine. See on kirjalik versioon süžeest, mis sisaldab stseenide kirjeldusi, tegelaskujusid ja dialoogi. Täpsemalt peaksite kirjeldama, mis tegelikult juhtub stseenides, milline on karakteridialoog ja muidugi ka tegelaste kirjeldus. Stsenaarium peab järgima põhilisi käsiseldusi.

Vali vajalikud näitlejad – Stsenaariumi kirjutamise ajal tuleks valida ka sobivad näitlejad. Valides võib a tulemus olenevalt näitleja oskustest ja sobivusest kujuneda parem või halvem. Näiteks kui te soovite luua meeldejäävat tegelaskuju, siis on oluline valida näitleja, kes oskab karakterist kätte anda tõelise emotsiooni.

Planeeri kaadrid ja stseenid- Järgmiseks on õige kaadriplaneerimine ja montaaži koostamine. See protsess koosneb kaadrite võtmisest, visuaalse narratiivi loomisest, helisisu kirjutamisest ja redigeerimisest. Montaaž annab lõppmaterjalile kogu videoseeriast sidusa terviku.

Muusika loomine- Muusika paneb vaatajad emotsioonidele kaasa elama ja võib lisada ka filmi dünaamikat. Ideid muusika jaoks saab leida Youtube’st ja muusikablogidest. Veenduge, et te valite sobiva muusika, mis toetab teie filmi emotsionaalset sõnumit.

Filmilavastus- Selles staadiumis peate keskenduma detailidele. Planeerige valgustus ja kaadrid, otsustage kaadrite pikkus ja -nurgad, määrake näitlejate positsioon kameras ning korraldage režissööripoolne võtteplaan. Täpsema teabe saamiseks vaadake erinevaid filmiõppevideosid Youtube’ist ja veebipõhistest koolitusprogrammidest.

Nüüd, kui te olete mõistnud, milline protsess filmitegemine on, siis saate oma loovuse valla päästa ja teha filmi endale sobival teemal ja stiilis. Mõningaid asju tuleks jälgida, enne kui hakkate tõsiselt oma elluviimise kallale asuma:

– Eeldefineeri oma publik- Looge oma film sellisele publikule, mis võiks olla isiklikult huvitatud valitud teemast.
– Valige stoori feeri – olenevalt sellest, millist emotsiooni te soovite, et publik tunneksid või mida te tahate nende nägudel näha, siin võib teatud süžeeliinidel olla põnevam lõppude kokkuvõtmiseks
– Kui te kahtlete, siis valmistage videomaterjal kaks korda – Kui te kahtlete stseeni või tema käigu õigsuses, siis proovige seda kahte korda.
– Lase efektidel rääkida- Ära hoia rahapadaid iseendaga videomaterjali säilitamisel. Kui mingi efekt näib plahvatavana, siis kasuta seda, et saada veelgi dramaatilisemaid stseenide väljundeid.
– Lõpeta oma film ajas- Üks filmi kõige olulisemaid reegleid, ilma milleta ei lõppeks film kunagi, on lõpp. Sõnasta see selgesti ja loovalt oma publikule arusaadavalt. Sellega tagate, et teie film võistleb teiste samas võtmes sooritatud videodega ning võib leida just enda sihtgruppi.

Kokkuvõte
Filmitegemine on protsess, mis nõuab palju aega, vaeva ja loovust. Siiski, kui te järgite seda samm-sammult, saate luua oma unikaalse ja meeldejääva filmi. Leidke oma lugu, kirjutage stsenaarium, leidke sobivad näitlejad, planeerige kaadrid, looge filmitreening- Montaaž ja lõpetage oma film. Olge loominguline, kasutage oma filmi loomisel oma sisemist häält ja vaadake, mida te loote!