Nullkulu

Nullkulu

kuidas taltsutada lohet 3 eesti keeles?

Kuidas Taltsutada Lohet 3 Eesti Keeles

Tere tulemast kõigile, kes soovivad teada, kuidas taltsutada ning treenida lohet. Tegemist on kaasaegse seiklusspordiga, mis nõuab lohe kokkupanemist, spetsiaalse varustuse kasutamist ja muidugi sobivaid ilmastikutingimusi. Käesolev kirjutis annab laialdase ülevaate lohe taltsutamisest ja selle keerulisest protsessist, mis on saadaval kõigile eesti keelt rääkivatele sõpradele.

Sissejuhatus
Lohetamine on juba mõnda aega olnud trendikas spordiala. Erinevad lohetamise stiilid ja seadmed on laialdases valikus, mis muudavad selle spordiala huvitavaks erinevatele rühmadele. Kui sa soovid teada, kuidas taltsutada lohet, siis oled sa õiges kohas. Selles kirjutises annan teile ülevaate kõigest, mida peate teadma lohe taltsutamise kohta.

Lohetamise Tehnika
Enne kui alustate lohe taltsutamist, peate võtma aega, et õppida võimalikult palju selle kohta. Kõigepealt õppige tundma erinevaid lohetamise tehnikaid ja tuulerežiime. Lohetamise tehnikate hulgas on foiling ehk lennusurfi, darwin, big air, freestyle ja palju muud. Iga tehnikaga seotud tehnika on erinev. Näiteks, kui te kasutate freestyle tehnikat, siis tuntakse seda kui lihtsat, kuid energiat nõudvat tehnoloogiat, mille puhul on võimalik teha palju trikke. Teistest tehnikatest erinevad foiling ja big air põhiliselt koguse poolest ja võivad olla füüsiliselt raskemad, aga ka lõbusamad.

Lohed ja Nende Valik
Lohed jagunevad tavaliselt kolme rühma: klassikalised lohed, hübriidlohed ja C-lohed. Klassikaline lohe koosneb kahest tükist – turvavöö ja joonist, samas kui hübriidlohe algab ühest juhi külge kinnitatud pauguga. C-lohe tüüp on uusim ning consits of only one line which controls the kite. Enne lohe valimist tuleks kindlaks teha, mis tüüpi lohet on tarvis ja mida tahate sellel teha. Tuleb arvestada, et erinevatel tüüpidel on erinev kaiutus ning tööriistad, mis sobivad ühe stiiliga, ei pruugi sobida teise stiiliga.

Oma Lohe Kokkupanek
Enne lohe kokkupanemist peaksid olema tuttav lohetamise erinevate osadega. Koosnevat lohe erinevaid osi on: lohe lõuend, juhtliin, turvavöö, paun, poom, jooned, trapets ja paljud teised. Kõigepealt tuleb valida õiged osad vastavalt lohe tüübile ja seejärel neid kokku panna vastavalt lohega kaasas olnud kasutusjuhendile. Loe alati enne lohe kokkupanemist läbi kasutusjuhend.

Turvalisus Enne Lohe Lendu Laskmist
Enne lohe lendu laskmist peaksid olema teadlik lohe läheduses lapsed, teised inimesed, kõnniteed ja muud järsud objektid. Lohed on suure jõuga ja seetõttu tuleb nende käsitsemisel olla ettevaatlik. Kindlasti tuleks kanda ka pingelisi kindaid, turvavööd ning turvapunkte.

Õige Tuule Valik
Enne lohe lendu laskmist on vajalik leida õige tuule suund ja kiirus. Enne ja pärast iga lohekäsitsuse seadistusprotseduuri tuleks hinnata, kas praegune tuulekiirus ja -suund on ohutu. Eriti oluline on seda teha muutuvate tuulekiiruste tingimustes.

Lohetamise Algajate Treening
Algajatele on tähtis alustada basseinis või madalas vees. Selle eesmärk on erinevate lohetamise mehhanismide harjutamine ning sisemusega tutvumine. Alustades soovitatakse kasutada väiksemaid lohesid, mis aitavad paremini kontrollida lohe asukohta, samuti vähendavad raskust esimesel lohekoolitusel kukkumise ja/või heledate tingimuste tõttu.

Treenerite Valik
Hea treeneri või koolitaja valimine on võtmetähtsusega tulemuslikuks lohe taltsutamiseks. Kindlasti tuleks valida koolitajad või treenerid, kellel on tõestatud kogemus ja kes on spetsialiseerunud teatud tüüpi lohetamisele.]]

Lõpuks, lohe taltsutamine pole just kerge – see nõuab aega, vaeva ja palju harjutamist. Sellist seiklust ei saavuta, kui te ei veeda piisavalt aega selle õppimiseks, lohesõidule küllaldase kogemuse omandamiseks ja õige varustuse valimiseks. Kuid lohetamine pakub vabadust, sõltumatust ja nii palju võimalusi, et sa ei taha sellest kunagi loobuda!