Nullkulu

Nullkulu

kuidas suuski määrida?

KUIDAS SUUSKI MÄÄRIDA?

Suuskadega liugu lastes nõuab üliolulist tähelepanu nende ettevalmistus. Üks olulisemaid aspekte suuskade ettevalmistamises on nende määrimine. See parandab suuskade liikumist ning võimaldab paremat suusatajate kontrolli, eriti mäenõlvadel. Selle põhjal käsitlemegi käesolevas artiklis põhjalikult, kuidas suuski määrida.

Määrimisvahendid

Suuskade määrimiseks on vaja vahendeid. Kõige olulisem neist on määrdepulk, mida sobib eri liiki suuskadele. Kindlasti peab kasutama sobilikku määrdeõli, mida kulub vastavalt suuskade mõõdule ning seisukorrale. Suusavarustuse spetsialistid soovitavad mõnikord võistlusmäärdeid või harrastajatele mõeldud universaalseid määrdeid.

Puhasta oma suusad

Kui sul on uued suusad, siis enne nende esimest kasutamist, tuleb nende pinnalt eemaldada vaha, et määrdeaine saaks sujuvamalt suuskade pinnale kanda. Selleks kasuta määrdenuga või krundihari, mida saab osta spordikaupade kauplustest.

Soovitatav on vana määrde eemaldamine, kuna see võib rikkuda suuskade tööd. Puhasta suuskade pind õrnalt seebiveega ja kuivata lapiga.

Base Määrde kandmine

Enne määrde kandmist kandke suuskadele baasmääre ühtlaselt. See tekitab suuskade pinnale pikema ja tasasema libisemise aluse.

Seejärel kanna suuskade pinnale määrdeainet ühtlaselt, kasutades määrdeaplikaatorit. Premeeri määrdeaine pinda nii kaua, kuni suusad on täiesti katmata.

Määrdeaine kandmise tugevus sõltub ilmastikutingimustest ja suusapinnast. Kui paremini määritud suusapind tundub liiga kleepuv või libe, reguleeri määrde kogust vastavalt.

Võistlusmäärded

Esimese ja viimase kihi avamäärde peale võib kanda võistlusmäärdet. Võistlusmäärdeid kasutavad tavaliselt kogenud suusatajad, kes soovivad maksimaliseerida suurimat libisemiskiirust. Võistlusmäärdeid on võimalik segada erinevates proportsioonides, et kohandada libisemiskiirust vastavalt libisemiskohale.

Laius

Kandke määrdeaine suuskadel servast servani kogu ulatuses või sõltuvalt konkreetsetest juhistest, mis on lisatud määrdepulga kasutusjuhendis. Kui järgite konkreetseid juhiseid, ei pea te üle määrima, mis võib suuskade tööd halvendada ning vähendab libisemiskiirust.

Slaidi töötlus

Pärast määrdeaine kandmist töötle suusa libisemist, et tagada ühtlane ja sile pind. Selleks kasuta spetsiaalset lihvimiskihti või proovi spetsiaalseid spordivarustuse tooteid.

Mugavuse lisamine

Tehke alati kõik asjad, mis muudavad suusatamise mugavamaks. Näiteks vahetage siduritesse ehk suuskade katetesse, mis aitavad hoida suusa pinda puhtaks ning neid isegi määrdepulbritest kaitsta.

Nagu eelnevalt mainitud, on suuskade määrimine hädavajalik. See aitab vältida suusade pidurdamist, lubab suuskadel liikuda paindlikumalt ning suurendab nende ülekande jõudu. Kui mõistate suuskade määrimise protsessi, on libisemine teil suurepärane ja ilma tõrgeteta.

Kokkuvõtteks, suuski määrides on oluline puhastamine, õige määre valik. Lisaks on vaja järgida spetsialisti antud juhiseid. Sellel viisil tagate, et saavutate kõrgeima võimaliku libisemiskiiruse ning muudate suusatamise efektiivseks ja mugavamaks.