Nullkulu

Nullkulu

kuidas saada lahti punnidest näol?

Kuidas saada lahti punnidest näol

Punnid on üks levinumaid probleeme, millega nägu kokku puutub. Need võivad olla nii teismelistel kui ka täiskasvanutel, meestel ja naistel ühtviisi levinud. Punnid tekivad siis, kui poorid muutuvad ummistunud ning bakterid hakkavad neisse kogunema. Kuigi väljanägemine on vaieldamatult kõige tüütum osa, võivad need põhjustada ka ebamugavust, kipitustunnet, sügelust ja valu. Kuidas neist lahti saada? Siin on mõned tõhusad meetodid, kuidas saada lahti punnidest näol.

Mida vältida?

Enne kui räägime, mida saab teha, et punnidest lahti saada, räägime asjadest, mida tuleks vältida. Üks suuremaid vigu, mida saab teha, on hakata neid näppima ja välja pigistama. Kuigi see võib lühiajaliselt aidata, võib see põhjustada armide, infektsioonide ja laienenud pooride teket. Samuti tuleb vältida tavatoodete kasutamist, nagu näiteks üldine nahahooldus, mis sisaldab näiteks naftatooteid või alkoholi.

Puhasta oma nahk

Regulaarne puhastamine on oluline, et punnidest lahti saada. See hõlmab käte pesemist enne ja pärast näo puudutamist ning naha sagedast pesemist, et vältida liigset rasu ja mustuse kogunemist. Kasutage õrnaid tooteid, mis ei ummista poore ning pöörake erilist tähelepanu probleemsetele piirkondadele.

Kasutage salitsüülhapet

Üks võimalus, mis võib aidata punnidest vabaneda, on salitsüülhappe kasutamine. See koorib surnud naharakud maha ning aitab vältida pooride ummistumist. Salitsüülhape võib leida erinevatest toodetest, olenemata sellest, kas need on vedelad või puhastusvahendid. Kandke seda probleemsetele aladele enne magamaminekut.

Kasutage bentoniitsavi

Bentoniitsavi on looduslik aine, mis võib aidata nahka puhastada ja õli absorbeerida. Seda saab kasutada maskina ning see võib vähendada punnide teket. Pidage siiski meeles, et see ei sobi kõikidele nahatüüpidele.

Kasutage õiget niisutajat

Õige niisutaja valimine on oluline, et vältida liigset õli tootmist. Kasutage kergelt niisutavaid tooteid, mis ei sisalda naftatooteid ega alkoholi, mis võivad ärritada nahka. Tähtis on ka see, et teile sobivad tooted valitakse vastavalt oma nahatüübile.

Jälgige oma dieeti

Dieet võib olla seotud naha seisundiga. Mõned toidud võivad põhjustada liigset rasu tootmist ning võivad põhjustada pooride ummistumist. Söö palju puu- ja köögivilju ning vähenda rasvaste, praetud või magusate toitude tarbimist.

Regulaarsed tervisekontrollid

Kui ülaltoodud meetodid ei toimi, tuleb kaaluda tervisekontrolli. Teie arst võib soovitada näiteks retinoidide või antibiootikumidega ravi. Need on aga tugevad ravimid, mille kõrvaltoimete eest tuleb hoolitseda.

Järeldus

Isegi kui punnid tunduvad tüütud, peaksite neid ravima. Kuidas saada lahti punnidest näol? Õige nahahooldus on peamine viis. Puhastamine, õigete toodete kasutamine, salitsüülhappe kasutamine ja bentoniitsavi, sobiv niisutaja ja õige dieet on planeeritud viisid, kuidas seda teha. Siiski, kui need ei aita, on alati võimalus arsti juurde minna.